KObiety na pierwszym planie,
Anna Harkowska najszybsza

Czasówka na torze samochodowym "Poznań"

Anna Harkowska wygrała dziś czasówkę w Poznaniu wśród kobiet.

Sześć pań zjawiło się dziś na torze samochodowym "Poznań", by rywalizować w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 12,3 km (trzy rundy). Najlepszą z nich okazała się Anna Harkowska (Giant - Liv OKS & quot), nasza wielce utytułowana paraolimpijka, która uzyskała znakomity czas - 00:16:56,155.

We wtorkowe późne popołudnie aż 52 osoby, w tym sześć kobiet, zdecydowały się na start w jeździe indywidualnej na czas. Pogoda była sprzyjająca, bez deszczu i pogodowych kataklizmów, ale na torze "Poznań" w kilku miejscach mocno wiało, co było przeszkodą w osiągnięciu bardzo dobrych rezultatów.

Artur Kozal znów najlepszy wśród mężczyzn.

Najlepszy, nie było zdziwienia wśród wszystkich startujących, uzyskał Artur Kozal z Mosiny (FTI Racing Team): 00:15:23,241. Drugi czas dnia wywalczył Sławomir Spławski (Merx Team) - 00:15:42,412, trzeci Artur Adamczak - 00:15:57,555. Ta trójka to zawodnicy kategorii M20+30. I tylko im udało się złamać granicę 16 minut. Niewiele do niej brakowało Michałowi Kowalczykowi (Lodziarnia Cytryna) - 00:16:03,668, czwarty czas.

By wyrównać dysproporcje między kobietami i mężczyznami w nagradzaniu, dziś panie były na planie pierwszym. Anna Harkowska, pięć srebrnych medali na paraolimpiadach w Londynie i Rio de Janeiro, uzyskała trzynasty czas dnia i pewnie triumfowała w rywalizacji kobiet.

Cztery najlepsze panie i prezes WTC.

– Wygrałam, cieszę się, ale czułam wiatr w kilku miejscach na torze "Poznan" - powiedziała prawie stała uczestniczka kolarskich wyścigów w tym właśnie miejscu. Drugi czas uzyskała Kamila Wójcikiewicz (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link) - 00:18:27,116, trzeci Agata Madaj (Zgrupka Team) - 00:19:30,204. Kolejne miejsca zajęły: 4. Monika Lorenc (OTC Oborniki), 5. Monika Polkowski (Velocity) i 6. Katarzyna Łazarowicz (Velocity warsztat treningu).

Trzy z nich stanęły na podium i otrzymały z rąk prezesa Wielkopolskiego Towarzystwa Cyklistów Romualda Szaja pamiątkowe medale.

Sławomir Spławski, Artur Kozal i Artur Adamczak - oni uzyskali trzy najlepsze czasy.

Rywalizację w kategorii M40+50 wygrał Paweł Rychlicki (Merx Team) przed Lechem Ergangiem (Strefasportu.pl MW Invest) i Sebastianem Śledzikiem (DT4YOU Team). Wśród najstarszych zawodników (M60+) pewnie i po raz kolejny w tym roku triumfowal Leszek Sadowski (FTI Racing Team), miejsca drugie i trzecie zajęli: Jerzy Drzewiecki i Janusz Weclawiak.

I jeszcze jedno: autor tych słów dziś zdecydował się spróbować swych sił w jeździe indywidualnej na czas na dystansie jednego okrążenia (4,1 km). Wiało mi w tych samych miejscach co Anie Harkowskiej i innym startującym, ale dzielnie pedałowałem na swym rowerze górskim. Uzyskałem czas 00:08:12,000,  co daje średnią 30 kilometrów na godzinę. Tak sobie myślę, że na tym samym rowerze trzeba będzie w tym roku w tym samym miejscu poprawić rezultat o jedną minutę.