Jestes 41032667 gosciem na naszej stronie
Maja Włoszczowska wicemistrzynią Europy MTB!

Kolejny medal reprezentantki Polski

Reprezentantka Polski Maja Włoszczowska została wicemistrzynią Europy w kolarstwie górskim podczas czempionatu Starego Kontynentu, rozgrywanego w słowackiej miejscowości Dohnany.

Złoty medal zdobyła Norweżka Gunn-Rita Dahle Flesja wyprzedzając o ponad 30 sekund Włoszczowską. Brąz - ze stratą blisko minuty - wywalczyła reprezentantka Słowenii Tanja Zakeli.

W wyścigu startowały jeszcze trzy Polki - Anna Szafraniec (16.), Magdalena Sadłecka (29.) jednak zajęły miejsca poza czołową dziesiątką. Katarzyna Solus - Miśkowiec nie ukończyła wyścigu.

Na starcie wyścigu elity kobiet stanęło 46 zawodniczek.

Reprezentant Czech Jaroslav Kuhlavy wywalczył tytuł mistrza Europy w kolarstwie górskim podczas wyścigu elity mężczyzn na czempionacie w słowackich Dohnanach. Najlepszy z Polaków Marek Galiński zajął 27. miejsce.

Na dystansie 8 okrążeń liczących 4,9 kilometra Kuhlavy - z czasem 1:45:38 - pokonał reprezentanta Francji Juliena Absalona, który przyjechał ponad 20 sekund za Czechem. Medal brązowy zawisł na szyi Szwajcara Floriana Vogla. Czwarty był inny z reprezentantów Helwetów Fabian Giger. Piąte miejsce zajął Holender Rudi Van Houst.

Najlepszym Polakiem był najbardziej doświadczony z polskich zawodników, tegoroczny mistrz Polski MTB z Kielc, Marek Galiński. Popularny "Diabeł" przyjechał na metę wyścigu z ponad 8 minutami straty do Kuhlavego.

Pozostali z reprezentantów biało-czerwonych zajęli miejsca poza czołową pięćdziesiątką. 55. był Dariusz Batek a Adrian Brzózka wyścigu nie ukończył.