R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 21666274 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2017-12-12
Marek Rutkiewicz pojedzie z numerem 1

 


Czy Marek Rutkiewicz (na pierwszym planie) powtórzy sukces sprzed roku i wygra 46. edycję wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich?
Fot. Paweł Urbaniak

Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich
od 5 do 8 maja na Dolnym Śląsku 


Polska stolica kolarstwa od 5 do 8 maja 2011 będzie znajdować się na Dolnym Śląsku. Odbędzie się kolejny wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich. Będzie to już jego 46. edycja.

Na starcie pojawi kilkanaście ekip z całego świata oraz ścisła polska czołówka kolarstwa.

Wyścig będzie się składać z kryterium, które otworzy cały wyścig oraz czterech etapów. Kolarze rozpoczną zmagania w Legnicy, natomiast meta usytuowana zostanie w Dzierżoniowie.

Kryterium 05.05.2011 - Legnica - Legnica - 32,0 km
1 etap 06.05.2011 - Jawor - Legnica - 191,3 km
2 etap 07.05.2011 - Polkowice - Polkowice - 26,7 km
3 etap 07.05.2011 - Lubin -- Lubin - 72,3 km
4 etap 08.05.2011 - Świdnica - Dzierżoniów - 167,8 km

W wyścigu wystartuje szesnaście ośmioosobowych drużyn: CCC Polsat Polkowice, cztery niemieckie ekipy - Netapp, NSP, Thuringer Energie i LKT Branbenburg, brytyjska Endura Racing, chorwacka Laborika Favorit, słoweńska Perutnina Ptuj, czeskie - ASC Dukla Praga i PSK Whirhpool-Author, węgierska - Ora Hotels Carrera i kolejnych pięć polskich - Bank BGŻ, Legia-Felt, kadra narodowa, kadra narodowa do lat 23, kadra narodowa MTB.

Przed rokiem 45. edycję wyścigu Szlakiem Grodów Piastowkich wygrał Marek Rutkiewicz (Mróz ActiveJet). Drugie miejsce na podium przypadło Bartoszowi Huzarskiemu (torowa reprezentacja Polski). Z kolei Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) ukończył wyścig na trzeciej pozycji.

Ubiegłoroczny zwycięzca jest w tym roku kolarzem CCC Polsat Polkowice i wystartuje z numerem 1. Obok niego pojadą: Łukasz Bodnar (2), Tomasz Kiendyś (3), Bartłomiej Matysiak (4), Tomasz Marczyński (5), Portugalczyk Jose Mendes (6), Jacek Morajko (7) i Niemiec Andre Schulze (8). 

 

Lista zwycięzców

1966 Henryk Kowalski (Lechia Gdańsk)
1967 Rajmund Zieliński (Gryf Szczecin)
1968 Ryszard Gac (Agromel Toruń)
1969 Jurij Dmitriew (ZSRR)
1970 Ringold Kalanienieks (ZSRR)
1971 Stanisław Gazda (Start Bielsko)
1972 Mieczysław Szurko (LKS Strzelce Krajeńskie)
1973 Tadeusz Prasek (Birkut Goleniow)
1974 Wiesław Kornacki (Lech Poznań)
1975 Edward Barcik (LKS Ziemia Opolska)
1976 Stanisław Mikołajczuk (Legia Warszawa)
1977 Stanisław Szozda (LKS Ziemia Opolska)
1978 Ryszard Szurkowski (Dolmel Wrocław)
1979 Sławomir Podwójniak (Budowlani Wieluä)
1980 Stanisław Nieumierzycki (LZS Pomorze Stargard)
1981 Ryszard Szurkowski (Polonez Warszawa)
1982 Jerzy Jagieła (Gwardia Łódź)
1983 Tadeusz Mytnik (Flota Gdynia)
1984 Zdzisław Wrona (Legia Warszawa)
1985 Mieczysław Karłowicz (Moto-Jelcz)
1986 Zdzisław Wrona (Moto-Jelcz)
1987 Zenon Jaskuła (Orlęta Gorzów)
1988 Jacek Bodyk (Górnik Polkowice)
1989 Zbigniew Rudyk (Moto-Jelcz)
1990 Marek Wrona (Moto-Jelcz)
1991 Józef Moczadłowski (Flota Gdynia)
1992 Artur Krzeszowiec (Krupiński Suszec)
1993 Czesław Rajch (CK Wrocław)
1994 Paweł Niedźwiecki (Pekaes Lang Rower Legia Warszawa)
1995 Grzegorz Piwowarski (EB Victoria Rybnik)
1996 Sławomir Chrzanowski (Zibi Casio Kolejarz Częstochowa)
1997 Piotr Zaradny (KTK Winiary Kalisz)
1998 Andrzej Sypytkowski (Mróz)
1999 Piotr Wadecki (Mróz)
2000 Piotr Wadecki (Mróz)
2001 Eugen Wacker (Mróz)
2002 Krzysztof Szafrański (CCC - Polsat)
2003 Artur Krasiński (Mikomax Browar Staropolski)
2004 Piotr Przydział (Hoop CCC Polsat)
2005 Zbigniew Piątek (Intel-Action)
2006 Tomasz Kiendyś (Knauf Team)
2007 Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice)
2008 Bartosz Huzarski (szosowa reprezentacja Polski)
2009 Mariusz Witecki (Mróz Continental Team)
2010 Marek Rutkiewicz[1] (|Mróz-ActiveJet)

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL