Jestes 41154558 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-15
Silna ekipa T-Mobile

W silnym składzie, ze zwycięzcą sprzed dwóch lat Kimem Kirchenem, wystąpi w 64. Tour de Pologne niemiecka ekipa T-Mobile.
Kolarz z Luksemburga wygrał etap w Karpaczu i cały wyścig w 2005 roku. W tym sezonie Kirchen jest w dobrej formie, zajął drugie miejsce w Tour de Suisse i siódme w Tour de France. Kirchena wspierać będą kilkudniowy lider tegorocznego Giro d'Italia Włoch Marco Pinotti, zwycięzca Paryż - Roubaix z 2001 roku Holender Servais Knaven, zaś za sprinty będzie odpowiadał Gerald Ciolek, nowa gwiazda niemieckiego kolarstwa. 21-letni zawodnik, aktualny młodzieżowy mistrz świata, wygrał niedawno aż trzy etapy w wyścigu Dookoła Niemiec.

W ekipie T-Mobile zgłoszeni są ponadto Kanadyjczyk Michael Barry, austriacki sprinter Bernhard Eisel, Greg Henderson z Nowej Zelandii oraz Niemiec Thomas Ziegler.

Liderem zespołu Caisse d'Epargne będzie Joze Ivan Gutierrez. Mistrz Hiszpanii w jeździe na czas walczy teraz o zwycięstwo w Eneco Tour. Ten kolarz dwa lata temu był wicemistrzem świata w jeździe indywidualnej na czas. W hiszpańskiej drużynie znaleźli się także Florent Brard, mistrz Francji sprzed roku, Pablo Lastras, który ma w kolekcji zwycięstwa etapowe w Giro d'Italia, Tour de France i Vuelcie, dobry sprinter Jose Rojas oraz Alberto Losada, Mathieu Perget, Nicolas Portal i Vincente Reynes.

Zespół AG2r przywiezie do Polski Włocha Rinaldo Nocentiniego, który wygrał etap Tour de Pologne w 2004 roku, świetnego górala Johna Gadreta, byłego mistrza Szwajcarii Martina Elmigera. We francuskiej drużynie pojadą również Julien Loubet, Laurent Mangel, Lloyd Mondory, Christophe Riblon, Blaise Sonnery.