Z Frankiem Schleckiem jechałem na Orlinek

Piękna niedzielna zabawa kolarska

To była piękna, bardzo piękna niedziela. Cudownie świeciło słońce, Śnieżka była widoczna z Karpacza jak na dłoni, zaś amatorzy cyklizmu z całej Polski gotowi do jazdy i gotowi także do pedałowania dwaj kolarze z duńskiej grupy CSC - w tym świetny Frank Schleck.

Frank Schleck rozmawia z reporterką Telewizji Polskiej.

Czesław Lang postanowił, że w dzień po zakończeniu 64. Tour de Pologne zorganizuje rowerową imprezę dla pasjonatów cyklizmu z całej Polski. Zorganizuje ją w Karpaczu, gdzie najlepsi szosowcy świata w sobotę 15 września kończyli nasz narodowy tour. I choć pierwotnie miał to być maraton na trzech dystansach, z wjazdem na Orlinek, to jednak ostatecznie stanęło na tym, że będzie to próba wjazdu na Orlinek.

Śnieżka w niedzielę widoczna była z każdej strony Karpacza.

Start wyznaczono w okolicach hotelu "Skalny". Już pół godziny przed startem w gronie kolarzy pojawił się Frank Schleck, Luksemburczyk z duńskiej ekipy CSC. 27-letni zawodnik ma wiele sukcesów na swym koncie, w ostatnich trzech latach wielokrotnie stawał na podium w najważniejszych wyścigach świata - także w Tour de France. Przed rokiem wygrał słynny Amstel Gold Race. Od 9 do 15 września jechał w 64. TdP i ostatecznie zajął siódme miejsce.

Małgorzata Adamowicz i Marcin Nowak z Poznania. Oboje wygrali, w kategorii pań i mężczyzn, podjazd na Orlinek.

W niedzielę Frank Schleck wraz z innymi pasjonatami cyklizmu ruszył na trasę liczącą 3,8 km. Spod hotelu "Skalny" na Orlinek. Niektórzy jechali bardzo szybko, inni wolniej, jeszcze inni - by tylko wjechać.

Kończy podjazd 12-letnia Joanna Barszczyńska z Lubina.

Najszybciej górską próbę po ulicach Karpacza, w czasie 10 minut 4 sekund, wykonał Marcin Nowak z Poznania. Drugi, o sekundę później, na mecie zameldował się Piotr Formicki z Jeleniej Góry, trzeci był Krzysztof Bełch z Piechowic - 5 sekund za zwycięzcą.

Paweł Ziemba (1859), reprezentant Skandii - sponsoruje ona maratony Czesława Langa, kończy wyścig na Orlinek w towarzystwie kolarza z duńskiej grupy CSC.

W tej próbie z Orlinkiem dobrze spisali się poznaniacy. Poza Marcinem Nowakiem, swą kategorię wiekową (M4) wygrał Artur Spławski - czas 0:11:06, jak również Zdzisław Obiegała (M5) - czas 0:12:14.

Artur Spławski wygrał podjazd w kategorii M4. Poznaniak stoi obok hostess, Franka Schlecka (czwarty z lewej) i Czesława Langa.

Najlepszą z kobiet była Małgorzata Adamowicz z Poznania - czas 0:20:39.

Karpacz we wrześniu jest zjawiskowo piękny.

Najmłodszym uczestnikiem zmagań z Orlinkiem był 12-letni Michał Ziemba z Warszawy (0:18:26), którego do mety doprowadzał na swym szosowym rowerze, dopingowany przez kibiców i Czesława Langa, Frank Schleck - jego czas 0:18:30.

Poznaniacy z Czesławem Langiem.

Autor tych słów też jechał, w najtrudniejszych fragmentach na przełożeniach 1:1, i na ostatnich metrach przegrałem o sekundę z Frankiem Schleckiem, dla którego niedzielny wjazd na Orlinek był zabawą i okazją do pokazania się w gronie polskich pasjonatów cyklizmu.

Frank Schleck ma swą stronę internetową, swój fan klub. Ten wybitny kolarz swą postawą w Polsce zyskal nowe rzesze swych sympatyków.

Były nagrody dla trzech najlepszych w każdej kategorii, były też wspólne zdjęcia na podium z Frankiem Schleckiem i Czesławem Langiem.

Frank Schleck, Czesław Lang i fani kolarstwa z całej Polski.

Najstarszym uczestnikiem niedzielnych zmagań z Orlinkiem był 63-letni Czesław Sudra z Pabianic.

Zdzisław Obiegała z Poznania wygrał wyścig panów, którzy mają 50 lat i więcej.