R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 29480248 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2019-01-18

 
Daniel Martin zwycięzcą
67. Tour de Pologne UCI Pro Tour!

 

Niemiec Andre Greipel wygrał ostatni etap

Irlandczyk Daniel Martin z grupy Garmin-Transitions wygrał 67. Tour de Pologne UCI ProTour. Na ostatnim 7. etapie wyścigu z metą na krakowskich Błoniach najlepszy okazał się Andre Greipel (HTC-Columbia).


Szosowy mistrz Polski 2010 Jacek Morajko na mecie w Bukowinie Tatrzańskiej.

23-latek z Garmin objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej po 5. etapie z metą na Równicy (k.Ustonia) i nie oddał go aż do końca wyścigu. Dla tego młodego kolarza to największy sukces w dotychczasowej karierze. Najlepszym z Polaków był Sylwester Szmyd (Liquigas-Doimo), który zajął 6. miejsce. Na siódmej pozycji uplasował się Marek Rutkiewicz (Polska-BGŻ).

Koszulkę klasyfikacji górskiej TAURON zdobył Johnny Hoogerland (VacansOleil Pro Cycling Team), który został najaktywniejszym kolarzem w klasyfikacji FIATA. W klasyfikacji punktowej PLUSA zwyciężył Allan Davis (Astana).

Najlepszą ekipą 67. Tour de Pologne UCI ProTour została grupa zwycięzcy - Garmin-Transitions.

Po starcie ostrym, który nastąpił w Nowym Targu narzucone zostało mocne tempo, uniemożliwiające jakiekolwiek ataki z peletonu. Dopiero na około 40 kilometrze grupa zasadnicza pozwoliła trójce kolarzy na odjazd, a byli to - Jacek Morajko (Polska-BGŻ), Roy Curvers (Skil-Shimano) oraz Angel Madrazo (Caisse D'Epargne). Ich przewaga bardzo szybko rosła i na pierwszej premii górskiej II kat. TAURON wynosiła już blisko pięć minut. Jako pierwszy na szczycie zameldował się Polak, wyprzedzając Curversa i Madrazo. Z peletonu zapunktował Marcato.

Na kolejnym podjeździe, na którym umieszczona była premia górska III kat. TAURON ponownie najwięcej punktów zgarnął mistrz Polski. Drugi był tym razem Madrazo, a trzeci Curvers.

Na kolejnych kilometrach przewaga uciekającej trójki zaczęła szybko spadać. Dopiero na ulicach Wieliczki, gdzie rozegrany został lotny finisz FIATA, różnica czasowa zaczęła się utrzymywać na poziomie niecałych dwóch minut. 3-sekundową bonifikatę zgarnął Morajko, wyprzedzając Madrazo i Curversa.

Nieco dalej na samotny atak zdecydował się Hiszpan, za którym podążył reprezentant Polski. Dokładnie w takiej kolejności kolarze wpadli na drugi lotny sprint FIATA umieszczony na krakowskim rynku. Trzeci był Curvers, którego powoli doganiał rozpędzony peleton, na czele którego najmocniej pracowała ekipa HTC-Columbia. Na cztery kilometry do mety wszyscy kolarze jechali już razem i było pewne, że o wszystkim zadecyduje sprint z przeszło sześćdziesięcioosobowej czołówki.

Na mecie sobotniego etapu po raz drugi w tegorocznej edycji wyścigu triumfował Greipel, dla którego jest to już szesnaste zwycięstwo w tym sezonie. Niemiec z HTC-Columbia pokonał Jewhena Hutarowicza (Francaise Des Jeux) i Roberta Forstera (Team Milram). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem na etapie został Marek Rutkiewicz (Polska-BGŻ), który zajął 25. miejsce.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL