Aktualizowano: 2024-03-15
Szlifowali formę we Francji, od jutra
ścigają się w Karkonoszach

Pracowity sierpień kolarzy z Tarnowa Podgórnego

Trener Piotr Broński (w żółtej koszulce) i zawodnicy KK Tarnovii Tarnowo Podgórne podczas treningowej jazdy we Francji.

W ramach przygotowań do Górskich Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym 2013 "Karkonoski Klasyk" BGŻ Pro Liga, które odbędą się 24 i 25 sierpnia 2013 roku w Jeleniej Górze kolarze KK Tarnovia Tarnowo Podgórne szlifowali formę na zgrupowaniu we Francji.

Od 2 do 20 sierpnia podopieczni trenera Piotra Brońskiego trenowali siłę i wytrzymałość, a także wystartowali w sześciu międzynarodowych wyścigach. Pierwszym z nich była jedenasta edycja trzyetapowego wyścigu juniorów Cevennes – Garrigues. Etap pierwszy, którego dystans wynosił 110 km, najszybciej z ekipy Tarnovii pokonał Gracjan Szeląg. Linię mety w Sommieres przejechał jako piąty spośród 91. startujących. Dwudziestą czwartą lokatę zajął Szymon Zygarłowski. Na drugim etapie o długości 9,15 km ze startem i meta w Logrin Szeląg był szósty a jego klubowy kolega Marcin Karbowy ósmy. Ostatni etap wyścigu odbył się w Lassalle na dystansie 84 km. Najlepszym juniorem z ekipy Tarnovii po raz kolejny został Gracjan Szeląg, który zajął czwarte miejsce, a dwudzieste drugie Wojciech Wilgus. W klasyfikacji generalnej Szeląg zajął wysoką trzecią lokatę.

Szczęśliwego 13 sierpnia odbył się drugi start tarnowskich kolarzy. Tym razem w kryterium ulicznym na dystansie czterdziestu okrążeń po 2,5 km każde w St. Romain le Puy. Myślę, że nie powinno nikogo zdziwić to, że najszybciej wyścig ukończył Gracjan Szeląg, który zajął siódme miejsce. Dziesiąty był Jakub Hercog, a wysoką aktywnością na premiach specjalnych wykazali się Borys Korczyński i Marcin Karbowy.

Kolarze z Tarnowa Podgórnego szlifowali w sierpniu formę we Francji, od jutra (24 sierpnia) ścigają sie w Górskich Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym 2013 w Karkonoszach.

Kolejne kryterium nazwane nocnym odbyło się 15 sierpnia w Montelimar. W zawodach, które rozpoczęły się o godzinie 21.00 wzięło udział osiemdziesięciu zawodników, którzy mieli do przejechania 80 okrążeń po 850 metrów. Na płaskiej trasie brylowali najszybsi z nich. Wszystkie premie specjalne, których było osiem padły łupem najaktywniejszych zawodników KK Tarnovia, czyli Borysa Korczyńskiego, Marcina Karbowego i Jakuba Hercoga. Poza tym w połowie wyścigu zaatakował z peletonu duet Marcin Karbowy i Gracjan Szeląg, którzy dojechali do mety z 45. sekundową przewagą.

Piotr Broński, trener KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, na świętej górze światowego kolarstwa - Mount Ventoux.

Kolejne wyścigi we Francji z udziałem młodych kolarzy z Tarnowa Podgórnego rozpoczęły się 17 a zakończyły 19 sierpnia. W sobotę w Montrond Les Bains na dystansie 80 km dzięki solowej akcji triumfował Wojciech Sykała. Szóste miejsce zajął Kacper Kistowski a dwunaste Gracjan Szeląg. Sykała i Kistowski startowali w „podwójnych barwach”, gdyż obaj są zawodnikami Tarnovii na stażu w klubie kolarskim Charvieu. W niedzielę w Marcigny też na solo zwycięstwo odniósł Wojciech Sykała, drugi był Szeląg oraz siódmy Kistowski, ósmy Hercog i dwunasty Wilgus, którzy popisali się dużą aktywnością przekładającą się na liczbę wygranych premii. Najwięcej, bo aż pięć zgarnął Borys Korczyński.

Po raz ostatni w trakcie tego zgrupowania zawodnicy KK Tarnovia Tarnowo Podgórne wystartowali na zaproszenie mera miejscowości Villapourcon. W profesjonalnym wyścigu z dwunastoma okrążeniami po 7,5 km – w tym 3,5-kilometrowy podjazd, Gracjan Szeląg w swojej kategorii był pierwszy, Wojciech Wilgus czwarty, a Szymon Zygarłowski piąty. W kategorii open Szeląg zajął trzynaste miejsce.