R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27314697 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-07-20

 
Skazani na sukces w roku jubileuszu

 

Euro Bike Kaczmarek Electric Team
rozpoczyna dziesiąty sezon startów


Piątkowe spotkanie "Eurobajków". 5 lutego, Poznań.
Fot. Piotr Kurek

Euro Bike Kaczmarek Electric Team w sezonie 2016 obchodzić będzie jubileusz dziesięciolecia. Ekipa z Poznania, wielce liczna - kilkadziesiąt osób, istnieje od roku 2007, jest rozpoznawalna w Polsce i ma na swych koncie wiele sukcesów - indywidualnych i drużynowych.

Zaczynali w pamiętnym roku 2007, gdy Czesław Lang i Skandia zaczynali organizować ogólnopolskie maratony MTB. Wystartowali w tym pierwszym, w kwietniu 2007, w wielkopolskiej Chodzieży. To był początek ich drogi, drogi znaczonej rozmaitymi osiągnięciami.

W minionych dziewięciu latach aż pięć razy triumfowali drużynowo (po raz ostatni w ubiegłym sezonie) w Skandia Maraton Lang Team. W Kwidzynie w październiku 2015 stanęli na najwyższym stopniu podium i otrzymali nagrodę finansową w wysokości 6 tysięcy złotych.

Na progu nowego sezonu myślą o tym, co ich czeka w roku 2016. Piotr Pawlak, szef teamu, przedstawił dziś na klubowym spotkaniu główne cele teamu. Będzie to udział w trzech cyklach maratonów MTB: Czesława Langa i Skandii, Grand Prix Kaczmarek i wielkopolskich pod organizacyjnym parasolem Wojciecha Gogolewskiego.

– Zaczynamy 10 kwietnia w Dolsku podczas pierwszej edycji Bike Cross Maraton (Wojciecha Gogolewskiego), sześć dni później ścigamy się w Warszawie podczas Skandii, nazajutrz w Rydzynie (Grand Prix Kaczmarek Electric MTB) - objaśniał w piątek 5 lutego Piotr Pawlak.

"Eurobajki", jak nazywani są skrótowo przez innych, stanowią kilkudziesięcioosobową grupę. Trzon to poznaniacy i Wielkopolanie, ale nie brakuje ludzi z innych regionów Polski (do Wisły): Andrzej Kaiser mieszka w Bytowie, Jan Dymecki w Czaplinku, Andrzej Maziarz w Połczynie-Zdroju, Andrzej Jaroszonek w Barlinku. Przed rokiem dołączyła doń Magda Sadłecka, która w tym roku również będzie reprezentować team z Poznania.

– Dochodzą do nas nowe osoby, o których mogę dziś oficjalnie was poinformować - to słowa Piotra Pawlaka. – W naszych barwach wystartują w tym roku: Katarzyna Hendrzyk-Majewska, Joanna Adamska i Lidia Trzepizur oraz Maciej Kasprzak, Remigiusz Gil (syn Dariusza Gila - wielokrotnego mistrza Polski), Mariusz Ratajczak, Sebastian Pawelec i Bartosz Nowak.

W przyszłym tygodniu pierwsza grupa "Eurobajków" udaje się do Hiszpanii (Lloret de Mar) na zgrupowanie, od 6 do 20 marca w drugiej turze poleci tam ponad 20 osób.

Piotr Pawlak nie definiował dziś nadmiarem słów zadań dla ekipy, ale solidne wzmocnienie personalne dowodzi, że "Eurobajki" w dziesiątym roku swego istnienia mają szanse wygrać drużynowo trzy cykle: Czesława Langa i Skandii, Grand Prix Kaczmarek i Bike Cross Maraton Wojciecha Gogolewskiego.

Gdyby tak się stało, byłby to najlepszy z możliwych prezentów dla Ryszarda Pawlaka i Piotra Pawlaka. Ojciec 12 września kończy 75 lat, syn trochę później (23 listopada) równe 50.

Obaj kochają kolarstwo, obaj się nadal ścigają, obaj z pasją (przy pomocy niezawodnej Pani Mecenas Aleksandry Zygmont) oddają się kierowaniu zespołem, bez którego trudno byłoby sobie wyobrazić nie tylko polskie kolarstwo górskie.

                                       Piotr Kurek 
 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL