Jestes 41032334 gosciem na naszej stronie
Rzeszów czeka na kolarzy górskich

W sobotę piąta edycja
Skandia Maraton Lang Team 2011

Przed rokiem maratończycy startowali na moście Trasy Zamkowej. W sobotę 10 września ruszą na trasę z centrum Rzeszowa.

Po wakacyjnej przerwie i emocjami związanym z 68. Tour de Pologne UCI World Tour, ponownie rusza cykl Skandia Maraton Lang Team. Na piątą edycję maratonu, połączoną z czwartą rundą Pucharu Polski, Lang Team i Skandia zapraszają do Rzeszowa już w najbliższą sobotę 10 września.

Start i metę Skandia Maraton Lang Team w Rzeszowie usytuowano w centrum miasta. Początkowe jak i finałowe kilometry prowadzą drogami asfaltowymi. Pozostała cześć prowadzi po odkrytych terenach okołomiejskich z niewielkimi fragmentami lasów. Maraton należy do stosunkowo szybkich, ale nie zabraknie kilku stromych, ale krótkich podjazdów i zjazdów.

Tak było rok temu

Rywalizacja w Rzeszowie przed rokiem, 26 września, przyniosła wiele emocji i zaskakujących rezultatów. Największym wygranym okazał się Marcin Rapciak, który do rodzinnego Koroszkowa na Pomorzu wrócił z samochodem Fiat Punto Evo, który był główną nagrodą podczas wielkiego losowania na zakończenie zmagań w Skandii 2010.

Dużą popularnością w Rzeszowie cieszył się wyścig rodzinny. Na dystansie 6 kilometrów najlepszy okazał się 14-letni Michał Nowakowski. Najlepszą rodziną po raz kolejny została rodzina Samborskich, którą reprezentował Andrzej i Bartosz - ojciec i syn. Najlepszą kobietą została natomiast Magdalena Kaczor. Najliczniejsza grupa zawodników pojawiła się na dystansie Mini, a zwyciężył Maciej Samborski (AZS Politechnika Białostocka). U pań rywalizacja byłą równie interesująca. Zdecydowanie zwyciężyła Justyna Kowalczyk (RMF FM Pepsi MAX MTB Team).

Rzeszów, 26 września 2010. Autor Wielkopolskiego Rowerowania, Czesław Lang, Krzysztof Golwiej i Paweł Ziemba. Ostatnie chwile przed startem.

Na 52-kilometrowym dystansie Medio triumfował Sławomir Pituch z Bytowa (Corratec Team). Fenomenalnie spisała się Sylwia Kapusta-Szydłak (Corratec Team), która zajęła niesamowite siódme miejsce w klasyfikacji open - czyli kobiet i mężczyzn.

Najbardziej prestiżowa rywalizacja na dystansie Grand Fondo zakończyła się dubletem zawodowej ekipy Mróz ActiveJet. Wygrał Wojciech Halejak z Gliwic, który przyjechał wraz z Bartoszem Banachem. Dystans 84 kilometrów nie zraził do startu kobiet. Co ciekawe, aby rozstrzygnąć rywalizację pań trzeba było czekać do samego finiszu. O zaledwie 1 sekundę Małgorzata Zellner (Corratec Team) pokonała Magdalenę Hałajczak (Shimano Polska).

Puchar Polski wkracza w decydującą fazę

Zmagania w Rzeszowie będą czwartą rundą Pucharu Polski Skandia Lang Team w Maratonie MTB. Liderem jest Andrzej Kaiser reprezentujący barwy Corratec Team, który zajął drugie miejsce podczas trzeciej rundy Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team w Gdańsku. Wynik ten - pod nieobecność Adriana Brzózki - pozwolił mu objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Rzeszów pełen atrakcji

Skandia Maraton Lang Team w Rzeszowie jak zawsze z humorem i energią poprowadzi Dariusz Maląg, jeden z najlepszych animatorów imprez sportowych w Polsce. Dzięki niemu Skandia Maraton Lang Team staje się prawdziwym show dla rowerzystów. Na wszystkich, którzy przyjadą do Rzeszowa czeka masa kolarskich atrakcji. Będzie samochód wystawienniczo-serwisowy Shimano. Gościć będą przedstawiciele renomowanej marki Brunox. W miasteczku stanie także wielki telebim, na którym będzie można obejrzeć relacje telewizyjne z poprzednich edycji oraz zapoznać się z aktualnymi wynikami. Dodajmy, że na wszystkich imprezach Skandia Maraton Lang Team swoje stoisko będzie miał włoski region Trentino.

Kazimierz Gogolewski z Poznania triumfował w klasyfikacji generalnej Skandia Maraton Lang Team 2010 w kategorii M6 na dystansie Mini. Miał także szczęście w losowaniu cennych nagród; został właścicielem tego quada.

Co dalej?

Wakacyjny czas na odpoczynek minął. Ci, którzy nie zdążyli przygotować zadowalającej formy na Rzeszów, mają szansę na rehabilitację w jeszcze dwóch edycjach. Zaledwie tydzień po Rzeszowie Lang Team i Skandia zapraszają do Białegostoku (17 września). Wielki finał Skandia Maraton Lang Team odbędzie się 1 października w Kwidzynie.