Jestes 41035351 gosciem na naszej stronie
Adrian Brzózka najlepszy na Grand Fondo
triumfatorem Pucharu Polski 2011

Finał Skandia Maraton Lang Team w Kwidzynie

Adrian Brzózka był dziś, w sobotę 1 października, poza zasięgiem rywali. Wygrał zdecydowanie na dystansie Grand Fondo i po przekroczeniu linii mety nie krył swej radości - na zdjęciu razem z Dariuszem Malągiem, moderatorem całego tegorocznego cyklu maratonów Czesława Langa i Skandii.

Adrian Brzózka wygrywając ostatnią edycją Skandia Maraton Lang Team w Kwidzynie, przypieczętował sukces w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team. Zawodnik JBG-2 okazał się w stolicy Powiśla bezkonkurencyjny.

To był zdecydowanie najszybszy wyścig ze wszystkich tegorocznych edycji Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team, rozgrywany na królewskim dystansie Grand Fondo. Triumfator, Adrian Brzózka pokonał 86-kilometrową trasę w czasie 2 godzin 38 minut.

Tag Heuer Replica

Czesław Lang startował na dystansie Medio - na zdjęciu razem z Wielkopolanami: Magdaleną Hałajczak i Radkiem Lonką.

Na drugim miejscu zameldował się w dniu dzisiejszym Krzysztof Krzywy z Corrateca, a bój o trzecie miejsce stoczyli Radosław Tecław - również Corratec i Bartosz Banach z Mróz ActiveJet. Minimalnie lepszy okazał się ten pierwszy.

Grand Fondo, 86 km - wyniki

1. 3433 BRZÓZKA Adrian 1987 MP-1 JBG-2 Profesional MTB Team PP (1) 1 1 - 2:38:18
2. 3392 KRZYWY Krzysztof 1978 MP-1 Corratec Team PP (2) 2 2 - 2:40:07
3. 3395 TECŁAW Radosław 1988 MP-1 Corratec Team PP (3) 3 3 - 2:40:48
4. 3411 BANACH Bartosz 1986 MP-1 MRÓZ ACTIVE JET PP (4) 4 4 - 2:40:48
5. 3396 GÓRSKI Zbigniew 1977 M-3 Corratec Team 5 1 - 2:45:22
6. 3402 KAISER Andrzej 1973 MP-1 Corratec Team PP (5) 6 5 - 2:45:23
7. 3432 BRZÓZKA Jacek 1962 MP-1 JBG-2 Profesional MTB Team PP (6) 7 6 - 2:49:00
8. 3126 WAWAK Bartłomiej 1993 MP-1 JBG-2 Profesional MTB Team PP (7) 8 7 - 2:49:00
9. 3517 ZAKRZEWSKI Dariusz 1961 M-4 MISTRAL Białystok 9 1 - 2:49:28
10. 3380 JUSIŃSKI Adrian 1984 MP-1 BSA Pro Tour PP (8) 10 8 - 2:49:29

- Wyścig mogę opisać w kilku słowach. Pierwsze kółko to była rozgrzewka, a drugie czasóweczka - powiedział Brzózka, triumfator klasyfikacji końcowej Pucharu Polski w Maratonie MTB organizowany przez Skandię oraz Lang Team. - Ostatnie kilka kilometrów pokonałem sam, odjeżdżając rywalom (Krzysztofowi Krzywemu, Radkowi Tecławowi i Bartkowi Banachowi), którzy dziś większość trasy jechali na kole i nie kwapili się do zmian.

Swiss Replica Watches

Główna nagroda całego cyklu Skandia Maraton Lang Team 2011, samochód marki Fiat Punto My Life, przypadła Maciejowi Samborskiemu z Białegostoku - na zdjęciu z mamą Anną Samborską i prezesem Skandii Pawłem Ziembą.

Adrian Brzózka pokonał dystans 86 km w 2 godziny 38 minut 18 sekund. Jechał na rowerze 29-calowym i już na mecie opowiadał dziennikarzom o zaletach pedałowania na takim właśnie "góralu". Ojciec Adriana (rocznik 1962), Jacek Brzózka zajął siódme miejsce w klasyfikacji open i był na mecie, razem z Bartkiem Wawakiem, 10 minut 42 sekundy później od syna.

Pamiątkowe zdjęcie za linią mety w Kwidzynie: autor Wielkopolskiego Rowerowania, Jacek Brzózka, Adrian Brzózka i Bartłomiej Wawak.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zajął Andrzej Kaiser z Corrateca, a trzecie Bartosz Banach.

Na dystansie Mega triumfował Sławomir Pituch z Bytowa (Corratec Team), na Mini (42 km) - Kamil Małecki z Bytowa (MLKS).

Corratec Team wygrał drużynowo Skandia Maraton Lang Team 2011. Tadeusz Korzeniewski z pięknym pucharem, koledzy z zespołu, Agata Lang-Piermarini, Czesław Lang i Andrzej Krzysztofiak - burmistrz Kwidzyna.

W klasyfikacji drużynowej triumfował poznański Corratec Team. W Kwidzynie, podczas siódmej edycji Skandia Maraton Lang Team, licznie startowali Wielkopolanie: z Poznania, z Gniezna, z Chodzieży, z Koła, z Puszczykowa i ze Złotowa.

Bogumiła Krzyżanek z podpoznańskiego Puszczykowa triumfowała we wszystkich siedmiu edycjach Skandia Maraton Lang Team 2011 na dystansie Mini w kategorii K4 i zdobyła maksymalną liczbę punktów - 1400.

I stawali licznie na podium, jak Bogumiła Krzyżanek z Puszczykowa (Mini, K4) i Roman Kołodziejczyk (Mini, M4). Oboje wygrali wszystkie siedem edycji i zdobyli w klasyfikacji generalnej maksymalną liczbę punktów - 1400.