R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 29480061 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2019-01-18

 
8 czerwca startują fani MTB

 

Dąbrowa Górnicza ważnym punktem
na trasie 70. TdP i Skandii Maratonu Lang Team


Prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza i Czesław Lang podpisują umowę.

Już po raz drugi z rzędu Dąbrowa Górnicza ugości uczestników Skandii Maratonu Lang Team. To nie wszystko. W mieście będzie też usytuowana jedna z lotnych premii 70. Tour de Pologne UCI World Tour. To oznacza, że do miasta zawitają najlepsi z najlepszych. Formalności dopełniono 8 maja 2013r. Prezydent Dąbrowy Górniczej - Zbigniew Podraza i dyrektor generalny Lang Team - Czesław Lang podpisali umowę na organizację obu wydarzeń.

- Po sukcesie zeszłorocznych Mistrzostw Polski w maratonach MTB, organizowanych wspólnie z Lang Teamem, gdzie na linii startu stanęło ponad 700 zawodników, w tym roku liczymy na jeszcze większą frekwencję wśród startujących - powiedział Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Kolarskie miasteczko Skandii powstanie w parku Hallera, w samym centrum Dąbrowy Górniczej. Zawodnicy będą mieli do wyboru 4 dystanse: Rodzinny, liczący 10 km., Mini - 39 km., Medio - 68 km. i najdłuższy odcinek - Grand Fondo, liczący 89 km. Trasa zawodów przebiegać będzie malowniczymi terenami rekreacyjnymi wokół miasta, wzdłuż jezior Pogoria, ścieżkami asfaltowymi i drogami leśnymi. Jest zróżnicowana technicznie, z licznymi pojazdami i zjazdami, drogami szutrowymi i leśnymi. Dystans Rodzinny został przygotowany z myślą o najmłodszych fanach kolarstwa. Trasa będzie wiodła od parku Hallera, dookoła Pogorii III i z powrotem do centrum.

- Sport dał mi wiele, ukształtował mój charakter, dlatego uważam, że jest on najlepszą formą wychowania, uczy wyznaczać sobie cele i dążyć do nich. Dlatego jestem przekonany, że wszystkie cztery dystanse, a zwłaszcza Rodzinny, będą doskonałą promocją kolarstwa nie tylko, jako sportu zawodowego, ale również jazdy na rowerze, jako doskonałego sposobu na spędzanie wolnego czasu - powiedział Czesław Lang.

- W zeszłym roku przed mistrzostwami Polski, wielu mówiło, że Dąbrowa Górnicza to płaski teren i łatwe trasy. Część z nich zweryfikowała swój pogląd, zwłaszcza na najdłuższych dystansach, gdzie mocno dały się we znaki strome podjazdy i mnóstwo interwałów - dodał dyrektor generalny Lang Team.

Skandia Maraton Lang Team w Dąbrowie Górniczej wystartuje 8 czerwca. Zawodnicy Tour de Pologne zawitają do miasta 31 lipca, jadąc z Tarnowa do Katowic. Wszystko za sprawą „Premii Zagłębia Dąbrowskiego”, która znajdzie się na trasie 4. etapu TdP. Trasa największego wyścigu kolarskiego w Polsce przebiega przez Dąbrowę Górniczą czwarty raz.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL