R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27298765 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-07-20

 
Skandia Maraton Lang Team
po raz pierwszy w Krakowie

 

14 maja spotykamy się pod Wawelem

W najbliższą sobotę, 14 maja w Krakowie odbędzie się druga edycja Skandia Maraton Lang Team 2011. Kraków po raz pierwszy znalazł się na mapie Skandia Maraton Lang Team, jednak jest od wielu lat związany z kolarstwem na najwyższym poziomie. Teraz mieszkańcy Krakowa i nie tylko, będą mogli wziąć udział w najlepszej imprezie rowerowej w Polsce.

Tak było w Chodzieży

Piękna słoneczna pogoda przyciągnęła do Chodzieży rowerzystów z całej Polski. Blisko 600 osób wystartowało na dystansach Mini, Medio i Grand Fondo, a także ponad 100 na dystansie rodzinnym! Na dystansie Mini zwyciężyli: chodzieżanka Daria Kasztarynda i Michał Górniak z Northtec-Bike Team. Rywalizacja na Medio padła łupem Magdaleny Hałajczak z Shimano Polska i Sławomira Pitucha z Corratec Team. Na dystansie Grand Fondo po raz pierwszy rozdzielono zawodowców od amatorów. Wśród tych pierwszych najlepszy był Bartosz Banach z Mróz ActiveJet. Najlepszym wśród zawodników nielicencjonowanych był Zbigniew Górski, a wśród kobiet triumfowała Agnieszka Gulczyńska. Oboje reprezentują barwy Corratec Team, który objął prowadzenie w klasyfikacji drużynowej.

Trasa w Krakowie

Start maratonu odbędzie się na Krakowskich Błoniach. Z uwagi na start w centrum i specyfikę dużego miasta trasa maratonu prowadzi - po starcie i przed metą - długimi odcinkami dojazdu i powrotu po asfalcie ulicami miasta. Trasa szybka, nie trudna technicznie, a odcinki podjazdów i zjazdów nie są wymagające. Trasa w drugiej części przebiega Jurą Krakowsko-Częstochowską, drogami i ścieżkami leśnymi, ale są też szutry i drogi polne. Dystans Mini jest łatwy, bez trudnych podjazdów i zajazdów. Trasa dystansów Medio i Grand Fondo będzie faworyzowała zawodników szybkich, potrafiących utrzymywać wysokie prędkości. Niewykluczone, że na mecie będziemy oglądali finisz o zwycięstwo kilku zawodników.

Na antenie

Ci, którzy nie zdołają dotrzeć do Krakowa lub będą chcieli zobaczyć własną rywalizację, jak i swoich bezpośrednich rywali w akcji, będą mogli obejrzeć zmagania kolarzy na antenie telewizji TVP:
Kronika w TVP1 - emisja 15.05.2011 r. godz. 16:44
Reportaż w TVP Sport (25 minut) emisja 20.05.2011 r. godz. 17:15 (powtórka 21.05.2011 r. godz. 13:50, 24.05.2011 r. godz. 12:05, 25.05.2011 r. godz. 18:10 i 26.05.2011 r. godz. 7:50)
Relacje w serwisach sportowych Telewizji Polskiej.  

Atrakcje

Na wszystkich, którzy przyjadą do Krakowa czeka masa kolarskich atrakcji. Będzie samochód wystawienniczo-serwisowy Shimano. Gościć będą przedstawiciele renomowanej marki Brunox. Pojawi się stoisko firmy Sport Team, która jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce renomowanych firm m.in. Craft. Nie zabraknie tradycyjnie stoiska rowerowego Giant. W miasteczku stanie także wielki telebim, na którym będzie można obejrzeć relacje telewizyjne z poprzednich edycji oraz zapoznać się z aktualnymi wynikami. Dodajmy, że na wszystkich imprezach Skandia Maraton Lang Team swoje stoisko będzie miał region Trentino. Będzie można również zapisać się na sierpniowy wyścig Tour de Pologne Amatorów. Dodatkowo na krakowskich Błoniach o 9:00 rozpocznie się XXI Krakowski Bieg Samorządowy. O godzinie 12:45 rozpocznie się na dystansie 2 kilometrów bieg otwarty „O Puchar Prezydenta Miasta Krakowa”, w którym wziąć udział może każdy bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Oprócz rywalizacji sportowej liczy się dobra zabawa oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Dla najmłodszych przygotowano specjalne Miasteczko dla dzieci!

Co dalej?

To dopiero druga edycja Skandia Maraton Lang Team. Na kolejne edycje organizatorzy - firma Lang Team i Skandia - zapraszają do: Nałęczowa (28 maja), Gdańska (18 czerwca), Rzeszowa (10 września), Białegostoku (17 września) i Kwidzyna (1 października). Każda z tych edycji zaliczać się będzie do Pucharu Polski w maratonach MTB, który rozpocznie się począwszy od edycji w Krakowie.

Skandia Maraton Lang Team

Organizator: Lang Team, Skandia -sponsor tytularny, Urząd Miasta Krakowa - współorganizator
Gdzie: Kraków - Błonia, ul. 3 Maja
Start: godzina 11. Biuro zawodów czynne w piątek od godziny 16 do 19, w sobotę od 8.00 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Rodzinny - 11 km, Mini - 27 km, Medio - 66 km, Grand Fondo - 93 km
Więcej informacji: http://www.skandiamaraton.pl 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL