R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 29480275 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2019-01-18

 
Agnieszka Gulczyńska i Adrian Brzózka
najlepsi w Krakowie na najdłuższym dystansie

 

Druga edycja Skandia Maraton Lang Team
zgromadziła czołówkę maratończyków MTB

W sobotę w Krakowie brakowało tylko Marka Konwy i Piotra Brzózki - reprezentantów Polski w kolarstwie górskim. Na starcie stanęli wszyscy pozostali najlepsi specjaliści MTB w naszym kraju - z Markiem Galińskim, czterokrotnym olimpijczykiem na czele.


Agnieszka Gulczyńska (3429) przed startem z Czesławem Langiem i kolegami z Corratec Teamu: Zdzisławem Baranem (3399) i Piotrem Zellnerem (3403). Znana dzienikarka Wielkopolskiej Telewizji Kablowej dziś w Krakowie powtórzyła sukces z Chodzieży: wygrała rywalizację kobiet na najdłuższym dystansie (90 km).

Najlepsi z najlepszych mieli do pokonania dystans 90 kilometrów - Grand Fondo. Pogoda sprzyjała szybkiej jeździe, gdyż zawodnicy dotarli na linię mety po trzech godzinach. Pierwsza trójka wjechała prawie razem. Wygrał Adrian Brzózka (JBG 2) - w czasie 3:00:11. Dwie sekundy za nim wjechali Andrzej Kaiser (Shimano Polska) i Marek Galiński (JBG 2).

Na miejscu czwartym uplasował się Wojeciech Halejak (Mróz Active Jet) - 3:02:43, piąty był Bartosz Banach (Mróz ActiveJet, zwycięzca z Chodzieży), szósty - Kornel Osicki (JBG 2). Miejsca od siódmego do dziesiątego kolejno zajęli: 7. Aleksander Dorożała (Kross Racing Team), 8. Mariusz Kowal (BDC Team), 9. Zbigniew Górski (Corratec Team, pierwsze miejsce wśród amatorów), 10. Krzysztof Krzywy (Corratec Team).

Maraton w Krakowie był zarazem pierwszą edycją Pucharu Polski Skandia w Maratonie MTB. Zawodnicy z licencjami zdobywali punkty, pierwsza trójka otrzymała premie pieniężne w wysokości: 2500 złotych - Adrian Brzózka (pierwsze miejsce), 1500 złotych - Andrzej Kaiser (drugie miejsce) i 1000 złotych - Marek Galiński (trzecie miejsce).

Wśród pań na Giga triumfowała Agnieszka Gulczyńska z Poznania. Znana dziennikarka Wielkopolskiej Telewizji powtórzyła pod Wawelem swój sukces z Chodzieży, gdzie też wygrała.

Na dystansie Giga wystartowało 57 zawodniczek i zawodników - w tym siedemnaścioro z licencjami (15 mężczyzn i 2 panie).

Na dystansie Medio triumfowali Michał Kowalczyk ze Swarzędza (Mróz ActiveJet) i Magdalena Hałajczak z Poznania (Shimano Polska). Na Mini najlepszymi byli: Piotr Gruszka (BikerShop Honda) i Sabina Zambroźniak (WLKS Podwilk).


Elita polskiego MTB startowała dziś w Krakowie. Trzech najlepszych na dystansie Grand Fondo: Adrian Brzózka (JBG 2 Professional MTB Team) - miejsce pierwsze, Andrzej Kaiser (Shimano Polska) - miejsce drugie i Marek Galiński (żywa legenda polskiego MTB, JBG 2 Professional MTB Team) - miejsce trzecie. Nagrody pracowicie wręczał w sobotę w Krakowie prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul (czwarty z prawej), który także wystartował w maratonie na dystansie Mini (22 km) i pokonał go w 59 minut 48 sekund.

W Krakowie było w sobotę wielu Wielkopolan. Piotr Pawlak, szef Corratec Teamu, przyjechał do miasta polskich królów z trzydziestoma dwoma zawodniczkami i zawodnikami. Chodzież miała siedmiu reprezentantów. Byli zawodnicy z Gniezna, Koła, Puszczykowa, Piły, Swarzędza i dużo z Poznania.

Wielkopolanie stawali często na podium. Agnieszka Gulczyńska wygrała na dystansie Grand Fondo. Michał Kowalczyk ze Swarzędza (Mróz ActiveJet) przyjechał jako pierwszy na Medio, na tym dystansie triumfowała Magdalena Hałajczak z Poznania (Shimano Polska).


Uwagę publiczności i dziennikarzy zwróciły siostry - bliźniaczki. Z numerem 6278 Maria Sala, z 6277 Weronika Sala - obie z Radomska.


Marek Galiński, Kornel Osicki i Adrian Brzózka - JBG 2 Professional Team MTB prawie w komplecie. Zabrakło dziś w Krakowie tylko Piotra Brzózki. 


W sobotę na krakowskich Błoniach, podczas wielkiej imprezy sportowo-rekreacyjnej, jaką jest Skandia Maraton Lang Team, włoski region Trentino przybliżali Polakom Federico Milan z Val di Fiemme (z lewej) i Livio Gabrielli z Val di Fassa. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL