R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27265516 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-07-16

 
Kierunek północ, czyli Skandia w Gdańsku!

 

Maratończycy MTB spotykają się w sobotę


Tak było przed rokiem, 27 czerwca 2010, podczas startu Skandia Maraton Lang Team w Sopocie na dystansie Mini.

Wakacje tuż tuż, a ich przedsmak czeka na wszystkich w Gdańsku. W sobotę stolica Pomorza gościć będzie setki, a może i tysiące rowerzystów, którzy wystartują w czwartej edycji Skandia Maraton Lang Team, a zawodowcy w trzeciej rundzie Pucharu Polski Skandia. W niedzielę Czesława Lang i jego ludzie zapraszają natomiast na kolarski wyścig par mieszanych Gdańsk&LOVE.

Wakacje tuż tuż, a ich przedsmak czeka na wszystkich w Gdańsku. W sobotę stolica Pomorza gościć będzie setki, a może i tysiące rowerzystów, którzy wystartują w czwartej edycji Skandia Maraton Lang Team, a zawodowcy w trzeciej rundzie Pucharu Polski Skandia. W niedzielę Czesława Lang i jego ludzie zapraszają natomiast na kolarski wyścig par mieszanych Gdańsk&LOVE.

Takie miasto jak Gdańsk jest tylko jedno. Inne mogą być tylko podobne. Inne mogą być prawie jak Gdańsk, choć „prawie” w tym przypadku robi zasadniczą różnicę. Niezwykłe położenie i ponad tysiąc lat historii sprawiają, że Gdańsk jest wyrazisty, zdecydowany, o silnej i ugruntowanej pozycji na mapie Europy. Jednocześnie to miasto, które wciąż kryje w sobie wiele tajemnic i ma to „coś”, dzięki czemu nie można pomylić go z żadnym innym.

Trasa w Gdańsku

Trasa maratonu prowadzi w całości po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, poprzez piękne bukowe i sosnowe lasy. W 90 procentach przebiega drogami i ścieżkami leśnymi, ale są też fragmenty asfaltu w okolicach startu i mety. Trasa usytuowana jest na 28-kilometrowej pętli, którą startujący na dystansie Medio będą musieli pokonać dwa razy, a Grand Fondo trzy. Interwał, to najlepsze słowo, które opisywałoby, to co nas czeka w Gdańsku.

Puchar Polski Skandia Maraton Lang Team na półmetku

Zmagania w Gdańsku będą trzecią edycją Pucharu Polski Skandia w maratonie MTB. Edycja ta będzie bardzo istotna, gdyż zobaczymy po niej, kto na półmetku rywalizacji będzie najbliżej końcowego zwycięstwa i ze spokojem będzie mógł czekać na powakacyjne edycje.


Przed rokiem Skandia Maraton Lang Team w Sopocie na dystansie Grand Fondo, najdłuższym, wygrał Bartosz Banach (2919 - Mróz ActiveJet) z Gdańska.


Na antenie

Ci, którzy nie zdołają dotrzeć do Gdańska, lub będą chcieli zobaczyć własną rywalizację jak i swoich bezpośrednich rywali w akcji, będą mogli obejrzeć zmagania kolarzy na antenie Telewizji Polskiej:

Kronika w TVP1 - emisja 19.06.2011 r. godz. 16:45
Reportaż w TVP Sport (25 minut) emisja 24.06.2011 r. godz. 17:10
(powtórki 25.06 godz. 10:00, 26.06 godz. 13:20)
Relacja w programie „Kawa czy herbata moja niedziela” TVP1 - 19.06.2011 r.
Relacje w serwisach sportowych Telewizji Polskiej

Nadmorski klimat i mnóstwo atrakcji

Skandia Maraton Lang Team w Gdańsku jak zawsze z humorem i energią poprowadzi Dariusz Maląg, najlepszy animator imprez sportowych w Polsce. Dzięki niemu Skandia Maraton Lang Team staje się prawdziwym show dla rowerzystów.

Na wszystkich, którzy przyjadą do Gdańska czeka masa kolarskich atrakcji. Będzie samochód wystawienniczo-serwisowy Shimano. Gościć będą przedstawiciele renomowanej marki Brunox. Pojawi się stoisko firmy Sport Team, która jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce renomowanych firm m.in. Craft. Firma ta przygotowała specjalną ofertę cenową na czas Skandia Maraton Lang Team, na stoisku Crafta obniżki do - 40%!

W miasteczku stanie także wielki telebim, na którym będzie można obejrzeć relacje telewizyjne z poprzednich edycji oraz zapoznać się z aktualnymi wynikami. Dodajmy, że na wszystkich imprezach Skandia Maraton Lang Team swoje stoisko będzie miał region Trentino, który promuje tamtejsze trasy rowerowe. Będzie można również zapisać się na sierpniowy wyścig Tour de Pologne Amatorów. Dodatkowo w niedzielę odbędzie się kolarski wyścig par mieszanych Gdańsk&LOVE, w którym udział zapowiedział Dariusz Michalczewski.

Przypomnijmy, że każda impreza organizowana przez Lang Team, patronowana jest przez największe media w Polsce jak: Telewizja Polska, Onet.pl, "Przegląd Sportowy" czy radio RMF FM. Zapraszamy również do czytania "Dziennika Bałtyckiego", gdzie znajdzie się specjalne wydanie Weekend ze Skandią Maraton Lang Team.

Co dalej?

Pierwsza część sezonu 2011 ze Skandia Maraton Lang Team za nami. Teraz czeka nas wakacyjna przerwa, w której zapraszamy do śledzenia największego wydarzenia w Polsce. jakim będzie Tour de Pologne. Do Skandia Maraton Lang Team wracamy we wrześniu. Kolejne edycje to: Rzeszów (10 września), Białystok (17 września) i Kwidzyn (1 października).

Informacje o Skandia Maraton Lang Team w Gdańsku

Start: godz. 11.00 - miasteczko zawodów obok ZOO w Gdańsku - Oliwie, (ul. Kościerska)
Dystanse: Rodzinny - 10 km, Mini - 28 km, Medio - 56 km, Grand Fondo - 84 km
Przewyższenia: Mini - ok. 562 m, Medio - ok. 1124 m, Grand Fondo - ok. 1686 m
Trudność: 4
Zalecane ogumidenie: średni – gruby protektor (1,9 -2,1)
Bufety na trasie: Mini - 2, Medio - 4, Gtand Fondo - 6
Biuro zawodów: na terenie miasteczka zawodów ZOO w Gdańsku - Oliwie, (ul. Kościerska) 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL