Jestes 41031600 gosciem na naszej stronie
Wielkie emocje w Gdańsku!

Agnieszka Gulczyńska i Bartosz Banach
triumfowali na Grand Fondo

Agnieszka Gulczyńska (3394) wygrywa raz za razem Skandia Maraton Lang Team w 2011 roku na najdłuższym dystansie Grand Fondo. Triumfowała 16 kwietnia w Chodzieży (na zdjęciu), wygrała 14 maja w Krakowie, zwyciężyła 28 maja w Nałęczowie. Znana poznańska dziennikarka wygrała w sobotę w Gdańsku i ma na swym koncie cztery zwycięstwa pod rząd na Grand Fondo.

Na starcie Skandia Maraton Lang Team w Gdańsku stanęło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników. Emocje były ogromne, gdyż na każdym dystansie działo się bardzo wiele. Dystans Mini wygrał Sebastian Młyński (MLKS Baszta Bytów), na Medio triumfował Sławomir Pituch (Corratec Team), a na Grand Fondo zwyciężali Agnieszka Gulczyńska (Corratec Team) i Bartosz Banach (Mróz ActiveJet).

Tłumu rozgrzanych, gotowych do walki zawodników, nie ostudził nawet deszcz, który pojawił się nad Gdańskiem w czasie maratonu. Ci, którzy spodziewali się, że nad morzem będzie płaska trasa, mogli się mocno zdziwić, gdyż Czesław Lang wraz ze swoim zespołem przygotowali niezwykle ciekawy, choć wymagający maraton.

Na dystansie Mini klasą samą w sobie byli kolarz MLKS Baszty Bytów. Radości z tego faktu nie krył Czesław Lang, który swoją kolarską karierę rozpoczynał właśnie w tym klubie. Najlepszy okazał się Sebastian Młyński, który pokonał swojego młodszego kolegę Kamila Małeckiego. Na uwagę, zasługuje fakt, że ten młody chłopak ma zaledwie 15 lat! Trzecie miejsce zajął Patryk Gruszka (BikerShop Honda).

Wśród kobiet triumfowała 15-letnia Natalia Nowatarska (Pomieczno), która o ponad 4 minuty pokonała swoją rówieśniczkę Weronikę Lorkowską (GKS Cartusia Kartuzy) i rok młodszą od siebie Zofię Rzeszutek (MLKS Baszta Bytów).

Na dystansie Medio dominowali kolarze Corratec Team, którzy zgarnęli całe podium. Co więcej byli to zawodnicy odpowiednio z kategorii M2, M3 i M4. Wielkie brawa należą się Sławomirowi Pituchowi, który po zwycięstwie w pierwszej edycji w Chodzieży, wrócił na najwyższy stopień podium. Warto wspomnieć, że ten kolarz również pochodzi z Bytowa i przez kilka lat reprezentował tamtejszą Basztę. Drugi był Radosław Lonka, a trzeci Tadeusz Korzeniewski. Popularny „Korzeń” to multimedalista mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym i pomimo, że jest już po „40” to wciąż pokazuje młodszym zawodnikom miejsce w szeregu.

Paweł Ziemba - prezes Skandii i Krzysztof Golwiej - prezes Pomorskiego Związku Kolarskiego w sobotę 18 marca na starcie Skandia Maraton Lang Team w Gdańsku.

Corratec Team to nie tylko świetni panowie, ale i panie. Magdalena Hałajczak pokonała swoją klubowa koleżankę Małgorzatę Zellner, a na trzecim stopniu podium znalazła się Izabela Pazyna z Warszawy.

Blisko 100 zawodników zgłosiło się do rywalizacji na najdłuższym dystansie Grand Fondo, a wśród nich było siedem pań. Dla każdej z nich należą się gromkie brawa, gdyż pokonanie dystansu ponad 80 kilometrów w takim terenie i przy takiej pogodzie to ogromny wyczyn. Zdecydowanie najlepsza okazała się Agnieszka Gulczyńska (Corratec Team), która pokonała ponad połowę mężczyzn! Drugie miejsce zajęła Olga Niewiarowska (Kross Racing Team), a trzecia była Agnieszka Zych (BSA Pro Tour).

Panowie walczyli nie tylko o prestiż, ale i punkty do Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team. Najlepszy był Bartosz Banach (Mróz ActiveJet), który dopiero w końcówce wyścigu poradził sobie z Andrzejem Kaiserem (Corratec Team) - nowym liderem Pucharu Polski. Na trzecim stopniu podium stanął starszy z braci Banach - Robert (Mróz ActiveJet). Wśród zawodników nielicencjonowanych triumfował Patryk Piasecki (Renault 2 Team) przed Zbigniewem Górskim (Corratec Team) i Robertem Wawryką (Warbud Warto Budować).

W Skandia Maraton Lang Team czas na chwilę wytchnienia. Czesław Lang i Paweł Ziemba zapraszają wszystkich na wakacyjną przerwę, którą z pewnością umilą najlepsi kolarze na świecie, którzy rywalizować będą w dniach 31.07-06.08 w 68. edycji Tour de Pologne UCI World Tour.

Na kolejnej edycji Skandia Maraton Lang Team najlepsi maratończycy MTB w Polsce spotkają się 10 września w Rzeszowie.