Fabian Cancellara po raz czwarty
mistrzem świata

Maciej Bodnar dziewiąty
w jeździe indywidualnej na czas

Fabian Cancellara nie pozostawił złudzeń, kto jest najlepszym czasowcem na świecie. Szwajcar zdominował jazdę indywidualną na czas i po raz czwarty w swojej karierze wywalczył tytuł mistrza świata. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Maciej Bodnar, który ukończył zmagania w pierwszej dziesiątce.

Zwycięstwo Cancallary nie podlegało żadnej dyskusji i srebrnego medalistę, Davida Millara pokonał o ponad minutę. Brązowy medal przypadł Niemcowi Tony Martinowi, który stracił do Szwajcara minutę i 12 sekund. Wicemistrzostwo świata było w jego zasięgu, jednak w połowie dystansu złapał gumę i musiał wymienić koło. Niewiele brakowało, a pech Martina wykorzystałby Australijczyk Richie Porte, któremu do podium zabrakło 7 sekund i zajął 4. miejsce.

Wicemistrz Polski w jeździe na czas, Maciej Bodnar potwierdził znakomitą formę i zajął w wyścigu 9. miejsce. Przed tygodniem kolarz Liquigas-Doimo był 2. w wyścigu ze startu wspólnego rozgrywanym na tej samej trasie co niedzielny wyścig o mistrzostwo świata.

Drugi z Polaków, Jarosław Marycz miał gorszy dzień i skończył zawody na 38. pozycji z ponad 7 minutami straty.

Mistrzostwa świata - 30 września: Geelong, 45.8 km, jazda na czas elity mężczyn

1. Fabian Cancellara (Szwajcaria) - 58:09 min.
2. David Millar (Wielka Brytania) - 01:02 min. starty
3.  Tony Martin (Niemcy) - 01:12
4.  Richie Porte (Australia) - 01:19
5.  Michael Rogers (Australia) - 02:25
6.  Koos Moerenhout (Holandia) - 02:40
7.  Luis Leon Sanchez Gil (Hiszpania) - 02:44