Jestes 41038071 gosciem na naszej stronie
Katarzyna Pawłowska
jedenasta w wyścigu punktowym

Puchar Świata w kolarstwie torowym w Cali

Małgorzata Wojtyra (BoGo Szczecin) zajęła ósme miejsce w omnium (wieloboju) w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie torowym w kolumbijskiej miejscowości Cali. Wygrała Amerykanka Sarah Hammer przed Kanadyjką Tarą Whitten i Białorusinką Tatianą Szarakową.

W finale sprintu wicemistrz Europy Francuz Kevin Sireau pokonał mistrza olimpijskiego z Pekinu Brytyjczyka Chrisa Hoya. Damian Zieliński (Gryf Szczecin) uplasował się na dziesiątej pozycji, a Adrian Tekliński (Stal Grudziądz) był 26.

Katarzyna Pawłowska wzięła udział w noworocznym spotkaniu rowerzystów nad jeziorem Rusałka. Poznań, 1 stycznia 2010.

W wyścigu punktowym na dystansie 20 kilometrów zwyciężyła Włoszka Giorgia Bronzini. Katarzynę Pawłowską (UKS Limaro Kórnik) sklasyfikowano na 11. miejscu. W rywalizacji uczestniczyły 24 zawodniczki, ukończyło ją 19.

Zawody w Cali, od 16 do 18 grudnia, były trzecim etapem kwalifikacji olimpijskich, po listopadowych Mistrzostwach Europy w Pruszkowie i grudniowych zawodach Pucharu Świata w Melbourne.