Jestes 41036764 gosciem na naszej stronie
Matt Goss pokazał sprinterską szybkość

Trzech Australijczyków na podium

Matthew Goss (HTC-Highroad) w pięknym stylu wygrał w niedzielę kryterim uliczne (Cancer Council Classic) w Adelajdzie na dystansie 51 kilometrów. Drugi na mecie był jego kolega z drużyny Mark Renshaw, jako trzeci finiszował Robbie McEwen (RadioShack), co sprawiło, że wszystkie miejsca na podium przypadły Australijczykom.

Poprzedzające wyścig Santos Tour Down Under kryterium uliczne miało być próbą sił między dwoma zawodnikami, którzy przed rokiem jeździli w jednej drużynie: Mark Cavendish i Andre Greipel tym razem dojechali na linię mety z tyłu, gdyż na ostatniej rundzie doszło do kraksy - 500 metrów przed końcową kreską. Na zamieszaniu skorzystał Matthew Goss, który popędził do mety nie oglądając się na nikogo.

51-kilometrowe kryterium przebiegało od początku pod znakiem ucieczki trzech kolarzy. Gorka Izagirre (Euskaltel-Euskadi), Luke Durbridge (Uni-SA) i Martin Mortensen (Leopard Trek) dzielnie współpracowali, ale zostali doścignięci na pięć rund przed finiszem.

Mark Cavendish, Andre Greipel i Tyler Farrar, kandydaci do zwycięstwa, przesuwali się do przodu i wówczas doszło do kraksy. Spowodował ją ubiegłoroczny zwycięzca kryterium Greg Henderson, co pomieszało szyki i Cavendishowi, i Greipelowi.

Amerykanin Lance Armstrong ukończył kryterium bezpiecznie na 68. miejscu. Wystartowało 132 kolarzy, dojechało do mety 131. Wyniki kryterium nie są liczone do klasyfikacji końcowej wyścigu Santos Tour Down Under.