Jestes 41037864 gosciem na naszej stronie
Armstrong milczał w niedzielę

Australijczyk Cameron Meyer
wygrał Santos Tour Down Under

Lance Armstrong ukończył swój ostatni wyścig, Santos Tour Down Under, poza Stanami Zjednoczonymi na 65. miejscu wśród 129 sklasyfikowanych kolarzy, odmawiając w niedzielę dziennikarzom odpowiedzi na jakiekolwiek pytania związane z ostatnimi oskarżeniami o doping.

Australiczyk Cameron Meyer wygrał wyścig, drugie miejsce (dwie sekundy różnicy) zajął jego rodak Matthew Goss, podczas gdy Brytyjczyk Ben Swift uplasował się na trzeciej pozycji - wygrywając ostatni, szósty etap.

Meyer jeździ w amerykańskim teamie Garmin-Cervelo, Goss w ekipie HTC-Highroad (USA). Armstrong ukończył ostatni etap (90 km na ulicach Adelajdy) na 103. miejscu, zaś cały pożegnalny wyścig 6 minut 42 sekundy za Meyerem.

Rzecznik Armstronga przekazał agencji prasowej Associated Press w niedzielę oświadczenie, że kolarz nie będzie rozmawiał z dziennikarzami na temat oskarzeń o doping, o których napisał w tym tygodniu magazyn "Sports Illustrated".

Dla 23-letniego Meyera zwycięstwo w Santos Tour Down Under może być kamieniem milowym w rozwoju jego kariery sportowej, sukcesem nadającym mu status kolarskiej gwiazdy. Ma on w swym dorobku trzy tytuły mistrza świata na torze, teraz pokazał się przez sześć dni jako jeden z czołowych szosowców Australii.

Brytyjski mistrz sprintu Mark Cavendish ukończył rywalizację na 129. miejscu (ostatnim), 33 minuty 51 sekund za Meyerem. Cavendish, kolarz teamu HTC-Highroad, doznał obrażen podczas kraksy na trasie drugiego etapu i nie był zdolny rywalizować w pełni sił do końca wyścigu.

Ubiegłoroczny zwycięzca Tour Down Under Niemiec Andre Greipel zajął siódme miejsce.

Wyścig, pierwszy w tegorocznym kaledarzu UCI World Tour, obejrzało 772 tysięcy fanów kolarstwa.