Jestes 41033149 gosciem na naszej stronie
Andre Schulze na szóstym miejscu

Ekipa CCC Polsat Polkowice startuje w Malezji

Włoch Andrea Guardini, lat 21, z grupy Farnese Vini - Neri Sotttoli wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap rozgrywanego w Malezji wyścigu kolarskiego Tour de Langkawi. Szóste miejsce zajął nowy zawodnik CCC Polsat Polkowice, Niemiec Andre Schulze.

Dziesięcioetapowy wyścig jest dla ekipa Piotra Wadeckiego debiutem w gronie grup ProContinental. Wzmocnieni czołowymi polskimi kolarzami oraz Niemcem i Portugalczykiem "Pomarańczowi" mają w tym sezonie poważne plany sportowe.

Pierwszy start w 2011 roku można uznać za udany. Znany z występów w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków Schulze walczył o etapowe zwycięstwo. Ostatecznie minął linię mety jako szósty. W peletonie ukończyli etap pozostali kolarze CCC: Jose Mendes, Błażej Janiaczyk, Rafał Ratajczyk, Łukasz Bodnar i Bartłomiej Matysiak.

Na pierwszym etapie kolarze mieli do pokonania dystans 94 kilometrów w temperaturze dochodzącej do 35 stopni Celsjusza.

W klasyfikacji generalnej najwyżej, na 12. miejscu, jest Andre Schulze. Podobnie jak jego koledzy z ekipy Niemiec traci do lidera, Andrei Guardiniego 10 sekund.