Jestes 41032613 gosciem na naszej stronie
Triumf Belga Nielsa Alberta

Puchar Świata w kolarstwie przełajowym

Belg Niels Albert zdobył Puchar Świata w kolarstwie przełajowym. Sukces przypieczętował zwycięstwem w niedzielę w ostatnim wyścigu cyklu (było ich osiem), który odbył sie w holenderskiej miejscowości Hoogerheide.

Albert wyprzedził o pięć sekund najgroźniejszego rywala, swego rodaka Kevina Pauwelsa, rewanżując się mu za porażkę przed tygodniem we francuskim Pont-Chateau. Trzecie miejsce zajął kolejny Belg - Sven Nys, a czwarte - Czech Zdenek Stybar, który za tydzień w niemieckim Sankt Wendel będzie bronić tytułu mistrza świata.

Mariusz Gil dojechał do mety na 26. pozycji, a Marek Cichosz - na 34. Wyścig elity mężczyzn ukończyło 58 kolarzy.

49. Marek Cichosz (Polska) - 52

Wyścig młodzieżowców wygrał Francuz Matthieu Boulo, drugi był Belg Joeri Adams, trzeci Holender Lars Van Der Haar. Szóste miejsce zajął Marek Konwa, mając czas gorszy od zwycięzcy o 10 sekund. Dwaj inni Polacy - Wojcich Herba i Piotr Antkowiak - zajęli miejsca 48. i 50.