Jestes 41037452 gosciem na naszej stronie
Portugalczyk Jose Mendes w ucieczce

Kolarze CCC Polsat Polkowice ponieśli straty

Japończyk Takeaki Ayabe (Aisan Racing Team) został niespodziewanym zwycięzcą czwartego etapu rozgrywanego w Malezji wyścigu kolarskiego Tour de Langkawi. W imprezie uczestniczy najlepsza polska grupa - CCC Polsat Polkowice.

Po trzech etapach kończonych finiszami z peletonu, na czwartym wreszcie doszło do udanej ucieczki. W 21-osobowej czołówce, która przed metą porwała się na małe grupki, był nowy podopieczny Piotra Wadeckiego, Jose Mendes. Portugalczyk nie liczył się jednak w walce o zwycięstwo etapowe, które przypadło mało znanemu Japończykowi. Drugie miejsce zajął kolumbijski weteran, 42-letni Libado Nino, a trzeci był Irańczyk Amir Zargari. Jose Mendes minął linię mety na 14. miejscu ze stratą siedmiu sekund.

Pozostali kolarze CCC ponieśli poważne straty. Błażej Janiaczyk i Bartłomiej Matysiak ukończyli etap blisko dziewięć minut po zwycięzcy, Łukasz Bodnar stracił 16 minut, Rafał Ratajczyk - 17.25, a Andre Schulze - 21.03.

W klasyfikacji generalnej po czterech z dziesięciu etapów prowadzi Takeaki Ayabe, który o cztery sekundy wyprzedza Nino i o sześć Zargariego. Jose Mendes jest 13. (strata 17 s), Błażej Janiaczyk - 71., Bartłomiej Matysiak - 74. (obaj 9.07), Łukasz Bodnar - 89. (17.07), Rafał Ratajczyk - 98. (17.35), a Andre Schulze - 110. (21.13).