Jestes 41034005 gosciem na naszej stronie
Wyścig 21-latków w Malezji

Yonathan Monsalve wygrał Tour de
Langkawi, Andre Guardini aż pięć etapów

21-letni Wenezuelczyk Yonathan Monsalve z grupy Androni Giocattoli został zwycięzcą kolarskiego wyścigu Tour de Langkawi, który zakończył się we wtorek w Malezji. Ostatni 10. etap wygrał po finiszu najlepszy sprinter imprezy, 21-letni Włoch Andrea Guardini.

21-latek, któremu wróży się karierę na miarę Mario Cipolliniego i Alessandro Petacchiego zapisał na swoim koncie pięć etapowych zwycięstw w TdL. Tym razem Włoch z ekipy Farnese Vini - Neri Sottoli wyprzedził Niemca Roberta Foerstera (United Healthcare) oraz Malezyjczyka Anuara Manana (Terengganu ProAsia). Na ósmym miejscu finiszował debiutujący w barwach CCC Polsat Polkowice Andre Schulze.

W klasyfikacji generalnej wyścigu triumfował 21-letni Yonathan Monsalve. Pięć sekund do młodego Wenezuelczyka stracił weteran Libardo Nino (Le Tua), a trzeci był Emanuele Sella (strata 24 sekund).

Spośród kolarzy CCC najwyżej sklasyfikowany został Portugalczyk Jose Mendes, który ukończył wyścig na 11. miejscu ze stratą 1.30 min.. Łukasz Bodnar był 62. ( strata 27.55 min.), Bartłomiej Matysiak 77. (36.10), Błażej Janiaczyk 87. (40.16), Rafał Ratajczyk 97. (44.20) i Andre Schulze 106. (48.44).