R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27671241 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-08-12

 
Przełajowcy jadą do Bytowa

 

W najbliższy weekend Mistrzostwa Polski


Marek Konwa (drugi z prawej) bronić będzie w Bytowie tytułu mistrza Polski w kolarskich przełajach. Na zdjęciu wyścig elity mężczyn w Zwierzynie, 22 listopada 2014, który wygrał Kacper Szczepaniak (trzeci od lewej).
Fot. Piotr Kurek

W najbliższy weekend (10-11 stycznia) poznamy pierwszych kolarskich mistrzów Polski w sezonie 2015. W Bytowie o tytuł ten powalczą kolarze przełajowi.

Bytów ma ogromne tradycje kolarskie, a w szczególności przełajowe. To stamtąd wywodzi się jeden z najlepszych polskich kolarzy i pierwszy zawodowiec z Europy Wschodniej - Czesław Lang. Z Bytowa pochodzi również Andrzej Kaiser, czy też zmarły kilka lat temu Marek Cichosz. W tamtejszym klubie MLKS Baszta Bytów ściga się m.in. Tomasz Rzeszutek – lider klasyfikacji indywidualnej PZKol. juniorów, Zofia Rzeszutek, triumfatorka 7 wyścigów w sezonie 2014/2015 w juniorkach, a także Martyna Krefta, zwyciężczyni 3 imprez w kategorii młodziczka.

– W Bytowie panuje świetna atmosfera dla kolarstwa przełajowego i był to jeden z powodów, dla których przyznano organizację mistrzostw temu miastu – mówi Andrzej Piątek, dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego. – Organizatorzy przygotowali ciekawą, różnorodną i wymagającą trasę, godną imprezy tej rangi. Będzie to znakomite miejsce do rywalizacji najlepszych polskich przełajowców – dodaje.

 

Krajowy czempionat zostanie rozegrany nad jeziorem Jeleń. Początek i koniec rundy prowadzić będzie po asfalcie, a na trasie znajdzie się m.in. jeden podbieg ze schodami oraz trzy sztuczne przeszkody usytuowane na piasku (plaża przy jeziorze).

Faworyci do koszulki

O medale i koszulki mistrzów Polski powalczą zawodnicy z kategorii junior młodszy, juniorka młodsza, junior, juniorka, kobiety U23, elita kobiet, mężczyźni U23, elita mężczyzn, cyklosport kobiety, cyklosport mężczyźni, kobiety masters open, mężczyźni masters I, II, III, IV, V. Młodzicy i młodziczki ścigać się będą o Naramiennik i Puchar Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego.

Wśród kobiet największą faworytką do tytułu jest bez wątpienia Olga Wasiuk, która wygrała aż 18 wyścigów w tym sezonie. Jej najgroźniejszą rywalką powinna być mistrzyni z 2014 roku Paula Gorycka, a o miejsce na podium powalczą również Dorota Warczyk, Martyna Klekot i Rita Malinkiewicz.

Głównymi faworytami w elicie mężczyzn są Marek Konwa i Mariusz Gil - pierwsi dwaj kolarze ubiegłorocznych mistrzostw. Na pewno przed własną publicznością będzie chciał się pokazać Andrzej Kaiser, brązowy medalista z 2014 roku. Szanse na medal mają także Kacper Szczepaniak, Bartosz Pilis, Wojciech Halejak, Bartosz Mikler i Patryk Kostecki.

Więcej szczegółów dotyczącej imprezy można znaleźć na stronie basztabytow-kolarzyki.pl.tl oraz na profilu facebok MLKS Baszta Bytów, także na stronie Polskiego Związku Kolarskiego (regulaminy, druk zgłoszeniowy oraz mapka wyścigu). 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL