R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 26731054 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-06-14

 
Wielce mobilni zwycięzcy

 

Katarzyna Hendrzyk-Majewska i Bartosz Banach
triumfowali w Kostrzynie Wielkopolskim


Uchwyceni na finiszu - 1. Banach, 2. Adamkiewicz, 3. Kasprzak.

Fot. Piotr Kurek

Katarzyna Hendrzyk Majewska z Poznania i Bartosz Banach z Gdańska triumfowali dziś w maratonie MTB (dystans Mega - 50 km) w Kostrzynie Wielkopolskim. Oboje dzień wcześniej startowali w Krakowie, Skandia Maraton Lang Team, gdzie stawali na podium...

Katarzyna Hendrzyk-Majewska (Duda-Cars TP-Link Rybczyński Team) w Krakowie na dystansie Mega okazała się najlepszą z kobiet. Na trasie liczącej 58 km wystartowało ponad 700 osób, w tym kilkadziesiąt pań (dokładnie 46). Pani Kasia była najlepsza i drugą na mecie Karolinę Kukułę (AGH Cycling Team) wyprzedziła o dwie minuty 28 sekund.


Katarzyna Hendrzyk-Majewska wygrywa maraton za maratonem.
Fot. Piotr Kurek

Sukces w Krakowie zachęcił wielce sympatyczną poznaniankę do dynamicznej jazdy w kostrzyńskim maratonie MTB, w którym okazała się lepsza od Pauliny Bielińskiej z Kargowej (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Te dwie wygrane, dzień po dniu, potwierdzają ogromne możliwości sportowe zawodniczki z Poznania, która - tak na dobrą sprawę - drugi rok bierze udział w tego typu imprezach.

Równie mobilny w ten weekend, jak pani Kasia, był Bartosz Banach z Gdańska (Hotel Cztery Brzozy - Apteka Gemini), który w sobotę na trasie Grand Fondo (85 km) w Krakowie był drugi w rywalizacji elity mężczyzn - za Piotrem Konwą i przed Andrzejem Kaiserem. – Oderwaliśmy się na początku we trójkę i tak dojechaliśmy praktycznie do mety, w odstępach kilkusekundowych - objaśniał mi w Kostrzynie przebieg jazdy pod Wawelem zawodnik, który w swym dorobku ma tytuł mistrza Polski MTB (rok 2013).


Bartosz Banach (138) i Maciej Kasprzak - godni siebie rywale.

Fot. Piotr Kurek

Dziś w Kostrzynie sytuacja była podobna, gdyż trójka Bartosz Banach, Adam Adamkiewicz i Maciej Kasprzak odjechała po starcie rywalom, by po 50 kilometrach rozegrać między sobą sprinterski finisz. Banach był pierwszy, Adamkiewicz - drugi, Kasprzak - trzeci.

Na Mini (33 km) najlepszymi okazali się Ewa Nyga z Poznania i Paweł Górniak z Piły. Na czterech dystansach - Mega, Mini, Hobby (23 km) i Rodzinnym (13 km) - wystariowało około 400 osób, w tym nadspodziewanie dużo kobiet. Najmłodsi mieli okazję zaprezentować swe możliwości w dziecięcym wyścigu. Podobnie dziennikarze i pary małżeńskie.


Burmistrz Kostrzyna Wielkopolskiego Szymon Matysek z Marysią Górniak na rękach i sześciu najlepszych zawodników na dystansie Mini.
Fot. Piotr Kurek

Impreza w Kostrzynie, za sprawą Tomasza Rybarczyka - prezesa firmy Agrochest, odbyła się drugi rok z rzędu. Dziś startujący zmagali się przede wszystkim z dokuczliwym wiatrem, ale podczas uroczystości zakończenia imprezy ponad dwadzieścia osób otrzymało premie finansowe, jeszcze więcej - nagrody rzeczowe, jak choćby laptopy.


Oni wygrali rywalizację rodzinną - Robert, Lidia i Matylda Antoniewiczowie z Mosiny.
Fot. Piotr Kurek

Kostrzyn MTB Maraton 2015 jego uczestnicy zapisują we wdzięcznej pamięci jako dobrze zorganizowaną imprezę, której motorem była firma Agrochest, a którą wspomogli miejscowi ludzie biznesu i także władze.

                                                                  Piotr Kurek


Wyniki Kostrzyn MTB Maraton na stronie 
http://www.plus-timing.pl/txt_wyniki.php

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL