R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902256 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
4 sierpnia najlepsi kolarze świata
w grodzie Kopernika

 

Tour de Pologne UCI World Tour
po ośmiu latach przerwy znów w Toruniu


Czesław Lang i Zbigniew Fiderewicz podpisują umowę. 4 sierpnia elita światowego kolarstwa wystartuje w Toruniu do drugiego etapu 71. Tour de Pologne UCI World Tour.
Fot. Małgorzata Litwin/ Urząd Miasta Torunia

Najlepsi kolarze świata po ośmiu latach przerwy wracają do Torunia. Start drugiego etapu 71. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w grodzie Kopernika. Dzisiaj, 3 lutego 2014 roku, w Urzędzie Miasta Torunia została podpisana umowa na organizację tego wydarzenia.

71. Tour de Pologne UCI World Tour ruszy z Gdańska. Wyścig rozegrany zostanie w dniach 3-9 sierpnia, a jego przesłaniem będzie uczczenie 25. rocznicy wolnych wyborów w Polsce. Gwiazdy światowego peletonu zawitają, między innymi, do Torunia. Gród Kopernika najlepszych kolarzy globu ugości z okazji startu drugiego etapu. 3 lutego 2014 roku podpisano umowę na organizację tego wydarzenia. Dokument podpisali: Zbigniew Fiderewicz - zastępca prezydenta Torunia oraz Czesław Lang - Dyrektor Generalny Tour de Pologne UCI World Tour.

- Toruń gościł już Tour de Pologne pięciokrotnie. Po raz pierwszy w 1933 roku, potem w: 1989, 1999, 2000 i 2006 roku. Teraz zawita do nas po raz szósty. Będzie to wielkie święto dla miłośników kolarstwa - mówi Zbigniew Fiderewicz, zastępca prezydenta Torunia.

W spotkaniu w Toruniu uczestniczyli także: Jarosław Więckowski - dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki i Leszek Szyszkowski - prezes TKK Pacific Toruń.

- Toruń to miasto z kolarskimi tradycjami. To z tego regionu pochodzą znakomici zawodnicy, jak Michał Kwiatkowski, czy Michał Gołaś. Obaj, zanim trafili do zawodowych grup, swoje umiejętności doskonalili w TKK Pacific Toruń pod okiem trenera Leszka Szyszkowskiego. W mieście jest wiele osób, dla których kolarstwo jest bardzo ważne, także włodarze Torunia bardzo wspierają rozwój tej dyscypliny. Dlatego bardzo się cieszę, że to właśnie tu ponownie pojawią się najlepsi cykliści globu mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne UCI World Tour.

Gwiazdy światowego peletonu do Torunia zawitają 4 sierpnia.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL