R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41337973 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Rafał Majka najlepszym
góralem 101. Tour de France

 

Vincenzo Nibali wygrał Wielką Pętlę


Rafał Majka wygrał dwa etapy 101. Tour de France i triumfował w klasyfikacji generalnej na najlepszego górala. Ten bezprzykładny sukces polskiego szosowca odmienił jego sportowy los, wzmógł zainteresowanie kolarstwem w Polsce i zapewne przyciągnie za kilka dni na trasę 71. Tour de Pologne niezliczone rzesze kibiców.

Włoch Vincenzo Nibali (Astana) wygrał 101. edycję kolarskiego wyścigu Tour de France. Koszulkę najlepszego górala Wielkiej Pętli wywalczył Rafał Majka (Tinkoff-Saxo). Na mecie ostatniego etapu najszybszy był Niemiec Marcel Kittel (Giant-Shimano).

Niedzielny etap, kończący się późnym popołudniem w centrum Paryża, na Polach Elizejskich, tradycyjnie już przebiegał w atmosferze przyjaźni i nie wniósł zmian w klasyfikacjach. Przez kilkadziesiąt kilometrów peleton jechał razem, w spacerowym tempie, a Nibali, wraz z kolegami z zespołu, wzniósł szampanem toast za zwycięstwo.

Rywalizacja o ostatnie w tym roku zwycięstwo etapowe rozpoczęła się dopiero na rundach w centrum stolicy Francji. Samotnych ataków próbowali między innymi Francuz Sylvain Chavanel oraz Niemiec Jens Voigt, najstarszy, 43-letni uczestnik wyścigu. Na ostatnich kilometrach wszyscy jechali już razem i o losach prestiżowego triumfu rozstrzygnął finisz z dużej grupy.

Najszybszy okazał się Kittel, odnosząc tym samym czwarte zwycięstwo etapowe. Drugie miejsce zajął Norweg Alexander Kristoff, który jeszcze kilkanaście kilometrów przed metą musiał gonić czołówkę po defekcie i wymianie roweru.

Wyścig ukończyło 164 kolarzy, w tym pięciu Polaków - Rafał Majka, Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Bartosz Huzarski i Maciej Bodnar.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL