R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41302020 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Rafal Majka pojedzie
w 71. Tour de Pologne

 

Michał Kwiatkowski nie wystartuje


Rafał Majka wystartuje w 71. Tour de Pologne. Nasz narodowy wyścig kolarski rozpoczyna się 3 sierpnia w Gdańsku, zakończy 9 sierpnia w Krakowie.

Rafał Majka potwierdził swój udział w 71. Tour de Pologne UCI World Tour. Polski kolarz, który niedawno wygrał klasyfikację górską Tour de France zamierza walczyć o zwycięstwo w Polsce. W wyścigu nie wystartuje Michał Kwiatkowski, który po fantastycznej pierwszej części sezonu odczuwa zmęczenie i postanowił odpocząć.

W środę 30 lipca w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się konferencja prasowa 71. Tour de Pologne UCI World Tour. W konferencji wzięli udział minister sportu i turystyki Andrzej Biernat, dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang, Rafał Majka z grupy Tinkoff-Saxo, Michał Kwiatkowski z grupy Omega Pharma – Quick-Step oraz trener reprezentacji Polski Tomasz Brożyna.

Podczas konferencji Rafał Majka potwierdził swój start w rozpoczynającym się w niedzielę Tour de Pologne. – Wystartuję nie po to, by się przejechać, ale by walczyć. Nie wiadomo jak ta walka się skończy, ale na pewno ja i moja ekipa będziemy próbowali, aby wszystko wypadło jak najlepiej i abyśmy wygrali Tour de Pologne – powiedział Majka.

W Tour de Pologne nie wystartuje natomiast Michał Kwiatkowski. – Wraz z ekipą podjęliśmy decyzję, że nie wystartuję w Tour de Pologne. Powodem jest nawarstwiające się zmęczenie. Miałem intensywną pierwszą część sezonu, a podczas Tour de France to zmęczenie się pogłębiało. Planuję teraz odpocząć. Pojawię się na etapach Tour de Pologne. Na pewno będę w Toruniu, Gdańsku, Bydgoszczy i być może w Krakowie. Trzymam kciuki za wszystkich Polaków, a szczególnie za Rafała Majkę, który pokazał, że może wygrać Tour de Pologne – mówił Kwiatkowski.

Obaj kolarze zostali uhonorowani przez ministra sportu i turystyki Andrzeja Biernata, który wręczył zawodnikom Złote Odznaki za Zasługi dla Sportu. – Jesteśmy dumni, ponieważ dawno nie było takich sukcesów w polskim kolarstwie. Cieszy mnie skromność tych zawodników, a jednocześnie ich pewność siebie – powiedział Biernat.

– Chcę podziękować naszym zawodnikom, czekaliśmy na nich wiele lat. 21 lat temu Tour de Pologne zaczął gonić zawodowy peleton i pięć lat temu weszliśmy do World Touru. Doczekaliśmy się też zawodników na światowym poziomie. Możemy cieszyć się piękną imprezą - podsumował dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL