R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41626121 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Michał Kwiatkowski mistrzem świata!

 

Historyczny triumf polskiego kolarza

Michał Kwiatkowski został mistrzem świata w wyścigu ze startu wspólnego podczas mistrzostw świata w kolarstwie szosowym, rozgrywanych w hiszpańskiej Ponferradzie.

Po solowym ataku Polak pokonał Simona Gerransa z Australii i reprezentanta gospodarzy Alejandro Valverde.

Wyścig ze startu wspólnego mężczyn był konkurencją, z którą wiązaliśmy podczas mistrzostw świata w Ponferradzie największe nadzieje. Jednym z kandydatów do złotego medalu był Polak Michał Kwiatkowski.

W walce o tęczową koszulkę mistrza świata wspierało go ośmiu kolegów z reprezentacji: Maciej Bodnar, Michał Gołaś, Bartosz Huzarski, Bartłomiej Matysiak, Przemysław Niemiec, Paweł Poljański, Michał Podlaski oraz Maciej Paterski.

Wykonali oni swą robotę wzorowo, a w końcówce Michał Kwiatkowski pokazał swą klasę, odjeżdżając peletonowi na zjeździe pięć kilometrów przed metą i zachowując do końca przewagę kilku sekund nad goniącymi go zawodnikami.

Niedziela 28 września 2014 to historyczny dzień dla polskiego kolarstwa. I potwierdzenie, że znajduje się ono na dobrej drodze, drodze kolejnych sukcesów i zwycięstw. To piękny dzień dla wszystkich z nas, dla których rower jest ważny i coś znaczy.

                                                     Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL