R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902586 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
556 startujących w Łopuchowie

 

Udany finał wielkopolskich maratonów MTB


W niedzielnym maratonie MTB w Łopuchowie wzięło udział 556 osób, co było zaskoczeniem dla organizatora, jak i dla samych pasjonatów kolarstwa górskiego.
Fot. Piotr Kurek
 

W niedzielę w Łopuchowie odbył się finał wielkopolskich maratonów MTB, gdzie na dwóch dystansach wystartowało 556 kobiet i mężczyn. W udanej imprezie uczestniczyli fani kolarstwa górskiego z całego kraju.

Na jazdę na dłuższym dystansie, Mega - 62 km, zdecydowało się 137 osób. Triumfował w pięknym stylu Mateusz Mróz (Duda-Cars Rybczyński MTB Team), który na finiszu okazał się szybszy od kilku zawodników.


Kibice klubu piłkarskiego Lecha Poznań są, tak liczni, jak grupa World Touru.
Fot. Piotr Kurek

Były szosowiec, rocznik 1980, uzyskał czas 1:53:42. Taki sam czas zmierzono Michałowi Putzowi z Wrocławia (Agrochest Team) - drugie miejsce, trzeci był Błażej Surowiec z Poznania - 1:53:42. Czwarty zameldował się na mecie Marcin Hermanowski z Częstochowy (Agrochest Team), kolejne miejsca zajęli: 5. Mateusz Laszczyk ze Sławna (Agrochest Team), 6. Wojciech Wiktor (Volkswagen Samochody Użytkowe), 7. Mateusz Lewandowski (activeXtreme Poznań), 8. Marcin Gembicz z Częstochowy (Agrochest Team), 9. Marek Repliński (BTS Budzyń), 10. był Artur Kozal z Mosiny (FTI Racing Team) - 1:55:10.


Oni debiutowali w niedzielę w maratonie MTB.

Fot. Piotr Kurek

Wśród kobiet na Mega trzy pierwsze miejsca zajęły: 1. Marta Gogolewska z Wagrowca, 2. Daria Kasztarynda z Chodzieży, 3. Marta Olewińska z Częstochowy.

Na rywalizację na Mini zdecydowało się 419 osób, z których do mety dotarło aż 400. Pierwszy linię mety osiągnął Paweł Szczepaniak ze Zwierzyna (jego czas 0:57:35), wśród pań triumfowała Anna Kladzińska z Poznania (Lewa Wolna).


Kibice czekali na swych mężów i dzieci.

Fot. Piotr Kurek

Pogoda dopisała nad wyraz, zatem niedzielny finał wielkopolskich maratonów MTB był wielce udanym świętem sportu i rekreacji, w którym - poza startującymi - licznie uczestniczyli członkowie ich rodzin i kibice.

Najlepsze zawodniczki i zawodników honorowali: burmistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki, szef Biura Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Murowanej Goślinie Arkadiusz Bednarek oraz sołtys Łopuchowa Leszek Sommerfeld.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL