R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739701 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Juniorzy pojechali drużynowo po złoto

 

25 medali zdobyli w tym roku zawodnicy
Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne


Trener Piotr Broński (od lewej) i zwycięska czwórka juniorów Tarnovii Tarnowo Podgórne: Patryk Wewiór, Szymon Korcz, Dominik Wewiór i Mikołaj Gutek.
Archiwum Piotra Brońskiego

Dominik Wewiór, Patryk Wewiór, Mikołaj Gutek i Szymon Korcz (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) zdobyli w Godzieszach Wielkich pod Kaliszem tytuł mistrza Polski w drużynowej jeździe na czas.

Juniorzy reprezentujący podpoznański klub jechali jak natchnieni na dystansie 40 kilometrów. Startowali jako przedostatni zespół. Po dziesięciu kilometrach zajmowali 4. miejsce, po 25 kilometrach zajmowali 3. miejsce. Kiedy pozostały 4 kilometry do mety mieli oni 1 sekundę starty do ekipy BDC i 18 sekund do prowadzącego teamu UKS Gimnazjum Twoja Merida Imelin.

– Wówczas bardzo mocną zmianę dał Szymon Korcz (rocznik 1997) - mówi Piotr Broński, trener KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. – Znakomitą pracę w końcówce wykonali Dominik Wewiór, Patryk Wewiór i Mikołaj Gutek, 18-letni, wielce obiecujący kolarze. Kiedy zobaczyli przed sobą team Krakusa Kraków (startowali 2 minuty przed ekipą Tarnovii), wiedzieli już, że podium będzie ich. I to ze złotym medalem - sumuje Piotr Broński. Jechali po niego 47 minut i 47 sekund.

W tym miejscu warto podkreślić, że Mikołaj Gutek (w końcu października ukończy 18 lat) startował na Mistrzostwach Świata w hiszpańskiej Ponferradzie, gdzie jako mistrz Polski juniorów zajął w swej kategorii wiekowej w tej właśnie specjalności 13. miejsce. Bracia Wewiórowie zaś jechali po złoty medal w okolicach miejscowości, z której pochodzą. Cała trójka (rocznik 1996) to uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy.

Jakby tego szczęścia było mało, medalowy dorobek KK Tarnovii Tarnowo Podgórne w niedzielę powiększył wysiłek młodzieżowców, którzy w składzie Borys Korczyński, Patryk Krzywda, Kacper Kistowski i Wojciech Sykała zdobyli srebrny medal (też na trasie 40 kilometrów).

Dwa dni wcześniej, 3 października, odbyła się jazda na czas dwójek na dystansie 30 km, która również przyniosła oczekiwane medale. W kategorii junior złoty zdobyli Mikołaj Gutek i Szymon Korcz, a w młodzieżowcach brązowy Wojciech Sykała i Borys Korczyński.


Trenerzy, zawodnicy oraz prezes Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne podczas Mistrzostw Polski w Godzieszach Wielkich pod Kaliszem, 5 października 2014.
Archiwum Piotra Brońskiego

Udział w tych zawodach był ostatnim w sezonie kolarskim 2013/2014, w którym podopieczni trenerów Zbigniewa Szymańskiego, Piotra Brońskiego i Konrada Błaszczyka zdobyli 24 medale Mistrzostw Polski - w tym 7 złotych (na szosie oraz w kolarstwie torowym). Nie można też zapominać o brązowym medalu Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, który zdobyła Julita Jagodzińska.

Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne liczy w chwili obecnej 34 zawodniczki i zawodników z licencjami. W rozpisaniu na kategorie wiekowe jest 11 młodzieżowców (w tym Dominika Borkowska), dwie juniorki, 4 juniorów, 2 juniorki młodsze, 8 juniorów młodszych, 7 młodzików (w tym jedna dziewczyna) oraz 6 żaków.

Klub ma swą renomę o czym świadczy fakt, że utalentowani zawodnicy z całego kraju chcą startować w biało-niebieskich barwach. – Mikołaj Gutek jest z nami od ubiegłego roku, wcześniej był kolarzem ekipy Mayday Lublin - mówi Piotr Broński. - Takich on jak, utalentowanych zawodników, jest więcej, którzy chcieliby być z nami. W tej chwili napłynęło na adres klubu aż piętnaście zgłoszeń młodych ludzi z całej Polski, którzy widzą swą przyszłość w podpoznańskiej ekipie - sumuje trener KK Tarnovia Tarnowo Podgórne.

                                                                                  Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL