R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41309850 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
To był niezwykle udany rok
dla polskiego kolarstwa

 

Podsumowanie sezonu 2014 oraz konferencja
szkoleniowa dla trenerów w najbliższy weekend


Michał Kwiatkowski - szosowym mistrzem świata 2014. Hiszpańska Ponferrada, 28 września 2014.

Archiwum Andrzeja Piątka

To był niezwykle udany rok dla polskiego kolarstwa. Jego podsumowanie odbędzie się w najbliższy piątek 28 listopada w Pruszkowie (BGŻ Arena). Podczas gali uhonorowani zostaną najlepsi polscy zawodnicy, trenerzy, organizatorzy wyścigów i inni, którzy wyróżnili się w środowisku kolarskim. Po tym wydarzeniu rozpocznie się 3-dniowa konferencja dla ponad 120 trenerów kolarskich.

– Chcemy by takie podsumowanie sezonu połączone z konferencją szkoleniową stało się ciągłą tradycją. Jest to dla nas niezwykle ważne, by wyróżnić i docenić osiągnięcia naszych najlepszych zawodników oraz osób związanych w kolarstwem. Zależy nam również na tym, by cały czas poszerzać wiedzę polskich trenerów i motywować ich do dalszego rozwoju – mówi dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego Andrzej Piątek.

Gala podsumowująca sezon odbędzie się w piątek (28 listopada) o godz. 12:00. Swój udział zapowiedzieli m.in. Michał Kwiatkowski, Przemysław Niemiec, Michał Podlaski, Bartłomiej Matysiak, Damian Zieliński, Maja Włoszczowska, Małgorzata Wojtyra, Eugenia Bujak, czy też Katarzyna Pawłowska. Organizatorzy serdecznie zapraszają na nią wszystkich ze środowiska kolarskiego oraz dziennikarzy i fotoreporterów. Kibice i pasjonaci kolarstwa (którzy nie otrzymali zaproszenia) będą mogli obejrzeć galę z trybun BGŻ Areny.

Po uroczystości rozpocznie się pierwszy blok konferencji, podczas którego trenerzy kadr narodowych omówią wyniki sportowe w sezonie 2014 oraz swoje programy szkoleniowe na przyszły rok.

W sobotę zajęcia dla trenerów poprowadzą specjaliści w dziedzinie antydopingu (dr Michał Rynkowski - dyrektor biura Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie), treningu wysokogórskiego (dr Dariusz Sitkowski - Instytut Sportu w Warszawie, koordynator naukowy Klubu Polska i szef programu badawczego poświęconego identyfikacji talentów sportowych), treningu siły i mocy (prof. Zbigniew Trzaskoma - Akademia Trenerska przy Instytucie Sportu w Warszawie, członek Polskiego i Międzynarodowego Towarzystwa Biomechaniki oraz Polskiego Towarzystwa Naukowego Adaptowanej Aktywności Fizycznej), psychologii (dr Marek Graczyk - psycholog olimpijskiej kadry na kilku igrzyskach, koordynator ds. psychologii w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie, Akademia Trenerska przy Instytucie Sportu w Warszawie) i monitorowania treningu (Maciej Zalewski – przedstawiciel firmy Garmin, specjalista w monitorowaniu treningu). Tego dnia omówiony zostanie również kalendarz imprez sportowych PZKol na sezon 2015. Na tę część zapraszamy wszystkich organizatorów wyścigów w Polsce. W sobotę spotkają się także poszczególne komisje (szosowa, torowa, MTB, BMX, przełajowa) w celu nowelizacji regulaminów PZKol.

W niedzielę, ostatniego dnia konferencji, uczestnicy zapoznają się z tematyką profilaktyki urazowej w kolarstwie (dr Krzysztof Ficek – wybitny specjalista ortopeda traumatolog, specjalista medycyny sportowej, który leczył m.in. złamaną stopę Mai Włoszczowskiej) oraz monitorowania medycznego w kolarstwie (dr Robert Pietruszyński - kardiolog z komisji medycznej przy Polskim Komitecie Olimpijskim). Omówione zostaną też zmiany w regulaminach i przepisach sportowych PZKol.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL