R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900176 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Andrzej Kaiser i Dariusz Mirosław
jadą lepiej od mistrza olimpijskiego

 

W Absa Cape Epic prowadzi para
Christoph Sauser i Jaroslav Kulhavy


Andrzej Kaiser na trasie Absa Cape Epic.
Fot. Sportograf

Jadą równo, po prologu i dwóch etapach, zajmują 19. miejsce w elicie mężczyzn. Polacy Dariusz Mirosław (27-1, to numer startowy) i Andrzej Kaiser (27-2) w pierwszej dwudziestce najtrudniejszego wyścigu wieloetapowego MTB na świecie, czyli Absa Cape Epic.

Dziś startowali z Oak Valley Wine Estate, by finiszować w tym samym miejscu. Do pokonania były 92 kilometry, wielkość przewyższeń wyniosła 2300 metrów.

Polacy Dariusz Mirosław i Andrzej Kaiser w prologu (jazda parami na czas) na dystansie 20 km uplasowali się na miejscu 23. Dzień później pojechali lepiej i w klasyfikacji generalnej przesunęli się na miejsce 19. Dziś zachowali tą pozycję.

Absa Cape Epic odbywa się po raz dwunasty. W tym roku wyścig rozpoczął się w niedzielę 15 marca i zakończy 22 marca. Wystartowało 1200 pań i mężczyzn, klasyfikowanych w kilku kategoriach wiekowych. Wszyscy jadący w Republice Południowej Afryki mają osiem dni morderczego wysiłku, 739 km do pokonania a suma przewyższeń wynosi, to nie pomyłka, 16000 metrów, czyli 16 kilometrów.

W imprezie startują czołowi kolarze górscy świata. Po prologu i dwóch etapach prowadzi para szwajcarsko-czeska Christoph Sauser i Jaroslav Kulhavy (mistrz olimpijski z Londynu z roku 2012) - 9:41.12,6 h. Drugie miejsce zajmuje team niemiecko-szwajcarski Karl Platt i Urs Huber - mają czas gorszy od liderów o 6 minut 44,6 sekund. Na trzecim plasują się Krystian Hynek (Czechy) i Alban Lakata (Austria) - 9:48.08,7 h.

Polacy zajmują 19. pozycję w elicie mężczyzn. Ich czas łączny 10:42.44,5 h jest lepszy o prawie dziesięć minut od prowadzącej w kategorii masters pary holendersko-brazylijskiej Bart Brentjens i Abraao Azevedo. W tym miejscu trzeba koniecznie przypomnieć, że Bart Brentjens to pierwszy w historii światowego MTB mistrz olimpijski. Złoty medal zdobył w Atlantcie w roku 1996, zaś osiem lat później w Atenach wywalczył na igrzyskach olimpijskich brązowy medal w cross country.

I jeszcze jedno: Bart Brentjens urodził się w roku 1968, Andrzej Kaiser w 1973 roku. Różnica niewielka wieku, klasa sportowa obu kolarzy godna podziwu.

                                                            Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL