R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327501 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Maciej Paterski nadal liderem
wyścigu w Katalonii

 

Aktywna jazda kolarzy CCC Sprandi Polkowice

Maciej Paterski obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej po 2. etapie Volta Cyclista a Catalunya. Drużyna CCC Sprandi Polkowice jechała na czele peletonu przez większość dnia, decydując o tempie grupy.

- Plan był taki, by odpuścić kilkuosobową ucieczkę, pozwolić jej na uzyskanie kilku minut przewagi, a później kontrolować sytuację. Tak też się stało. Nasi zawodnicy utrzymywali równe tempo, jadąc z przodu grupy. W końcówce liczyliśmy na to, że do pracy włączą się również inne ekipy, które mają w swoich szeregach szybkich kolarzy i chcą wygrać etap. To również się sprawdziło. Plan został zatem wykonany w pełni. Jedyne co martwi to fakt, że na zjazdach stracił Sylwester Szmyd i przyjechał na metę ze stratą czasową. Było mokro, ślisko, niebezpiecznie i został z tyłu. Martwi, bo nastawiał się na klasyfikację generalną i będziemy musieli zmienić nieco taktykę w kolejnych dniach - powiedział Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. – Na jutrzejszym etapie może się wiele wydarzyć, ale Maciej Paterski jest w dobrej formie i będziemy dalej bronić koszulki lidera - dodał.

Po wczorajszym zwycięstwie Macieja Paterskiego, był to pierwszy dzień obrony prowadzenia w wyścigu dla ekipy CCC Sprandi Polkowice. Etap rozpoczął się od uformowania 4-osobowego odjazdu, w którym jechali Mas Lluís (Caja Rural), Tsgabu Grmay (Lampre-Merida), Sam Bewley (Orica GreenEdge) i Tom Stamsnijder (Giant-Alpecin). „Pomarańczowi” prowadzili peleton i kontrolowali różnicę, która nigdy nie przekroczyła 4 minut. Cała grupa jechała na czele peletonu nie tylko po to, by pilnować ucieczki, ale również dla bezpieczeństwa. W Katalonii padało i bardzo ważne było, by jechać czujnie z przodu i zmniejszać ryzyko kraksy.

Polkowicki zespół utrzymywał czołówkę, na 2 i półminutowej „smyczy”, nie chcąc by kwartet został schwytany za wcześnie. Dzięki temu można było uniknąć ataków z peletonu w drugiej połowie zmagań.

Grupka została wchłonięta ok. 15 kilometrów przed metą. Pomimo podjazdu 3. kategorii, znajdującego się w końcówce etapu, rywalizacja zakończyła się masowym sprintem. Paterski wjechał „na kreskę” bezpiecznie, w środku grupy. Także pozostali kolarze CCC Sprandi Polkowice, którzy ciężko pracowali przez cały dzień, nie brali udziału w ostatecznej rozgrywce. Wygrał Alejandro Valverde, który bezbłędnie wykończył rozprowadzenie swojego kolegi z ekipy, José Joaquína Rojasa, a sam Rojas zajął 2.miejsce. Trzecie miejsce na podium wywalczył Martin Elmiger (IAM Cycling).

Paterski nie stracił żadnych sekund w klasyfikacji generalnej i utrzymał prowadzenie w wyścigu. Będzie bronił koszulki lidera na jutrzejszym etapie wokół Girony, na którym znajduje się podjazd 1. kategorii, Alt Dels Angels, około 10 kilometrów przed metą.

Etap 2. Volta Ciclista a Catalunya, Mataró – Olot, 191,8 km
1. Alejandro Valverde (Movistar)
2. José Joaquín Rojas (Movistar)
3. Martin Elmiger (IAM Cycling)
...
38. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL