R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873451 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kibicujemy Maciejowi Paterskiemu
i jego szosowym kolegom

 

Grupa CCC Sprandi Polkowice wystartuje w Giro d’Italia 2015


Maciej Paterski wygrywa etap „worldtourowego” Volta a Catalunya.
Fot. CCC Sprandi Polkowice


– Wybór tej „9” nie był łatwy, dlatego długo czekaliśmy z ogłoszeniem składu. Wielu zawodników zasłużyło na miejsce w drużynie, ale musieliśmy z kogoś zrezygnować. 6-7 kolarzy miałem w głowie już wcześniej, a ostatnie wyścigi zadecydowały o tym, kto zajmie pozostałe miejsca – powiedział dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice, Piotr Wadecki.

– Naszym głównym celem na Giro d’Italia jest zwycięstwo etapowe. Maciej Paterski pokazał już w tym sezonie, że stać go na wygrywanie z najlepszymi i nie widzę powodów, czemu nie miałby powtórzyć we Włoszech sukcesu z Katalonii. Grega Bole dysponuje bardzo mocnym finiszem. Jeśli na metę wpadnie przerzedzony peleton, bez typowych sprinterów, to ma spore szanse na wysokie miejsce. Sylwester Szmyd to nasz człowiek na klasyfikację generalną. Pozostali kolarze będą zabierać się w odjazdy i wspierać liderów na poszczególnych etapach - wyjaśnia Piotr Wadecki.

– Pierwsza połowa sezonu 2015 była najlepszą w wykonaniu „pomarańczowych” odkąd prowadzę tę grupę. Zawodnicy uwierzyli w swoje umiejętności i stają na starcie bez kompleksów - podkreślił Piotr Wadecki.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Giro d’Italia: Maciej Paterski, Grega Bole, Sylwester Szmyd, Łukasz Owsian, Marek Rutkiewicz, Branislau Samoilau, Bartłomiej Matysiak, Nikolay Mihaylov, Jarosław Marycz.

Maciej Paterski: 28-letni zawodnik odniósł w tym sezonie największy sukces w karierze triumfując na etapie „worldtourowego” Volta a Catalunya. W Katalonii był także trzeci na jednym z odcinków. W obu przypadkach wywalczył te lokaty po imponującej ucieczce. Poza tym uplasował się na 9. miejscu w Amstel Gold Race i 22. w Mediolan-San Remo. Dołożył do tego również 2. lokatę w Volta Limburg Classic i zwycięstwa we wszystkich możliwych klasyfikacjach w Tour of Croatia. Jest bardzo mocny w terenie pagórkowatym i potrafi zafiniszować z małej grupki. Będzie to dla niego debiut w Giro d’Italia, choć startował już w Vuelta a Espana (trzykrotnie) i Tour de France.

Grega Bole: Słoweniec jest głównym sprinterem drużyny. Specjalizuje się w sprincie z przerzedzonego peletonu. W sezonie 2015 wygrał jeden z etapów Tour of Croatia, był 16. w Mediolan San Remo i dwukrotnie kończył etap w Ruta del Sol w pierwszej „3”. Łącznie w tym roku 10 razy meldował się na mecie w czołowej „10”. Będzie to dla niego drugi start we włoskim Grand Tourze.

Sylwester Szmyd: jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w peletonie i największych znawców Giro d’Italia wśród kolarzy. 11 razy uczestniczył w tym wyścigu, a łącznie przejechał 22 trzytygodniówki – wszystkie w roli pomocnika. W tym sezonie dwukrotnie potwierdził wciąż wysoką dyspozycję w górach – był 4. na etapie Ruta del Sol, na którym przegrał z kolarzami tej klasy co Alberto Contador, czy Christopher Froome, a na 22-kilometrowym podjeździe w Tour of Croatia, zameldował się na 3. miejscu. Na tej samej pozycji ukończył chorwacką etapówkę.

Marek Rutkiewicz: 33-latek rozpoczął sezon spokojnie, ale wraz ze zbliżającym się początkiem Giro, jego forma była coraz wyższa. W Wyścigu Dookoła Katalonii pokazał się z bardzo dobrej strony na ostatnim etapie w Barcelonie, gdzie zainicjował 3-osobową ucieczkę. Solidny na podjazdach i jeszcze lepszy na zjazdach - jest jednym z najlepszych zjazdowców w światowym peletonie. Start w Giro będzie pierwszym w jego karierze.

Branislau Samoilau: Białorusin obok Sylwestra Szmyda ma największe doświadczenie w Giro d’Italia – ukończył go cztery razy, raz plasując się na 22. pozycji w generalce. Mocny w górach i na czas oraz bardzo wartościowy w roli pomocnika. W Tour of Croatia zajął 6. miejsce na królewskim etapie i w klasyfikacji generalnej.

Jarosław Marycz: jeden z lepszych czasowców i tzw. harcowników w drużynie. Ma spore doświadczenie w ekipach World Tour i raz ścigał się w trzytygodniowym wyścigu (hiszpańskiej Vuelcie). Był członkiem zwycięskiego składu, który triumfował w drużynówce na etapie Settimana Coppi e Bartali. Jest to o tyle istotne, iż tegoroczne Giro rozpoczyna się właśnie od jazdy drużynowej.

Bartłomiej Matysiak: aktualny mistrz Polski. Rozpoczął sezon od kontuzji, ale szybko powrócił do swojej dobrej dyspozycji. Jest głównym rozprowadzającym dla Gregi Bole i również sam potrafi zafiniszować. Nigdy nie startował w Wielkim Tourze.

Łukasz Owsian: bardzo pracowity i zawsze skupiony. Wciąż młody, gdyż ma 25 lat. Bardzo dobry na podjazdach – jest aktualnym górskim mistrzem Polski. Z powodu kontuzji kolana (rozcięcie) stracił część kolarskiej wiosny, ale po tym urazie nie ma już śladu i ściga się na pełnych obrotach. Start we Włoszech będzie jego pierwszym w trzytygodniowej imprezie.

Nikolay Mihaylov: aktualny mistrz Bułgarii. W Wyścigu Dookoła Turcji pokazał się z bardzo dobrej strony, będąc jednym z czołowych „pomarańczowych” na górskich etapach. 27-letni zawodnik dobrze prezentuje się także w walce z czasem i będzie wzmocnieniem dla grupy w jeździe drużynowej. Będzie debiutował na trasie włoskiego wyścigu.

Giro d’Italia 2015

Tegoroczna edycja Giro d’Italia potrwa od 9 do 31 maja. Rozpocznie się od drużynowej jazdy na czas z San Lorenzo do San Remo, a zakończy etapem sprinterskim z Turynu do Mediolanu. Łącznie na trasie wyścigu będzie 9 etapów górskich (w tym 6 kończących się na podjeździe), 6 etapów pagórkowatych (w tym jedna 59-kilometrowa czasówka) oraz 6 typowo sprinterskich. Dla polkowickiego zespołu będzie to drugi start w Giro d’Italia w historii istnienia drużyny. Ten pierwszy miał miejsce w 2003 roku, gdy CCC Polsat należał do 1. dywizji. Wtedy najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Dariusz Baranowski, który był 12.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL