R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41335419 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Dawid Czubak dziś pierwszy!

 

Mistrz Europy pokazał swe kolarskie możliwości


Dawid Czubak dziś był pierwszy na torze "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Dawid Czubak (KTK Kalisz) wygrał dziś wyścig kolarski na torze samochodowym "Poznań". Podopieczny trenera Piotra Zaradnego finiszował najszybciej z kilkuosobowej grupy, w której było aż czterech młodych szosowców z Kalisza.

Dzisiaj o godzinie 18.45 wystartowało około 100 osób (także kilka kobiet), w tym utytułowani zawodnicy oraz kolarska młodzież z Kalisza i Konina. Do pokonania było 10 rund, czyli prawie 41 kilometrów. Od początku tempo było bardzo mocne i raz za razem ktoś próbował odjechać do przodu. Jako pierwszy próbował tego Przemysław Kuświk (KTK Kalisz), później Artur Kozal, następnie kolejni zawodnicy. Przez osiem okrążeń wszelkie ataki były skutecznie kasowane przez grupę zasadniczą.


Około sto osób ścigało się dziś na torze "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Na przedostatnim okrążeniu poszedł atak w wykonaniu młodych zawodników z Kalisza. Ciągnęli zdecydowanie do przodu i nie dali się dogonić peletonowi. Na finiszu najszybszy był 16-latek z KTK Dawid Czubak. To reprezentant Polski, który w lipcu tego roku w kapitalnym stylu zdobył w Atenach złoty medal mistrzostw Europy juniorów i młodzieżowców w kolarstwie torowym w wieloboju.

– Po pięciu konkurencjach Czubak zajmował dopiero dziesiąte miejsce, z niewielkimi szansami na medal. W wyścigu punktowym dokonał jednak rzeczy niebywałej - razem z Ukraińcem Tarasem Szewczukiem dał konkurentom pięć dubli. Nie było na torze żadnej kraksy. Po prostu rywale byli słabsi. Takie rzeczy praktycznie nie zdarzają się w tej dyscyplinie sportu - tak w lipcu komentował wyczyn Dawida Czubaka dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego Andrzej Piątek.


Marta Gogolewska i Władysław Gałdysiak ścigali się w minioną niedzielę w Mistrzostwach Świata Masters w Danii. Pani Marta była 9. w swej kategorii, pan Władysław - siedemnasty.
Fot. Piotr Kurek

Jakby tego było mało, w tychże Atenach Czubak wywalczył wcześniej brązowy medal, na podium stając wraz z kolegami z ekipy wyścigu drużynowego na dochodzenie

Piotr Zaradny, kiedyś znany kolarz, przyjechał dziś - po raz drugi w tym roku -  na tor  samochodowy "Poznań"  z młodymi kolarzami z KTK Kalisz. Zabrał ich sześciu, z czego aż czterech przyjechało w czołowej grupie.

– 30 września ukończę 17 lat. Trenuję kolarstwo od sześciu lat, trzy pod okiem Piotra Zaradnego. Największy mój sukces sportowy - to ten z Aten, ale dzisiejsze zwycięstwo na torze "Poznań" mnie raduje - cieszył się w środowy wieczór już o zmroku wysoki, sympatyczny zawodnik KTK Kalisz. 

Wyścig na torze "Poznań, 9 września 2015 - wyniki
1. Dawid Czubak, KTK Kalisz - 53:45
2. Piotr Lis, Ostrów Wielkopolski - ten sam czas
3. Paweł Zaleśny, KTK Kalisz - ten sam czas
4. Szymon Krawczyk, KTK Kalisz - ten sam czas
5. Bartosz Mikler, Victoria Jarocin - ten sam czas
6. Tobiasz Tończyk, KTK Kalisz - ten sam czas
7. Artur Kozal, Mosina - 54:06
8. Kacper Szczepaniak, Zwierzyn - ten sam czas
9. Robert Żmudzin, Wolsztyn - ten sam czas
10. Robert Płotkowiak, Poznań - ten sam czas 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL