R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41392217 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Kolarskie pożegnanie jesieni
w nadmorskim pejzażu

 

Przemysław Ebertowski i Magdalena Hałajczak
triumfatorami II Maratonu MTB Łeba 2015Triumfujący Przemysław Ebertowski.
Fot. Piotr Kurek

Przemysław Ebertowski z Gniewina i Magdalena Hałajczak z Poznania triumfowali dziś w II Maratonie MTB Łeba 2015. W kolarskim pożegnaniu z jesienią nad Bałykiem, niezwykle udanym, uczestniczyło prawie 150 osób z calej Polski.

56 osób zdecydowało się na jazdę na dystansie 48 kilometrów, dłuższym. Były to cztery panie i 52 mężczyzn. Trzeba było pokonać dwie rundy wokół jeziora Sarbsko. Nie padał deszcz, wiał mocny wiatr, jak w całym kraju, i w niektórych miejscach na trasie nie zniknęły kałuże i bajora po piątkowo-sobotnich deszczach. 


Ostatnie chwile przed startem.
Fot. Piotr Kurek

Głównym kandydatem do zwycięstwa wśród panów był Krzysztof Krzywy z Gdańska, od lat należący do czołówki polskiego MTB. W tym roku reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy w maratonie MTB w niemieckim Singen i przez cały sezon demonstrował równą formę.

Po pokonaniu pierwszego okrążenia (24 km) w niespełna godzinę na drugą rundę wjechali razem Przemysław Ebertowski (King Oscar Gniewino) i Krzysztof Krzywy (Nexus Team). I na metę wjechali prawie razem. Doszło jednak do niespodzianki, gdyż wygrał zawodnik z Gniewina, jego czas 1:49:49 h. Wyprzedził on o 10 sekund Krzysztofa Krzywego. Trzecie miejsce, także z czasem poniżej dwóch godzin - 1:53:26, zajął Tomasz Repiński z Kościerzyny.


Ośmioro młodych żeglarzy na rowerach i ich trener Mateusz Hanke (w środku).
Fot. Piotr Kurek

Wśród pań triumfowała bezapelacyjnie Magdalena Hałajczak z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Jej czas - 2:17:14 h. Druga była Wioletta Śliwka (2:54:21), trzecia - Marcelina Kwapisiewicz (2:57:41), obie z Gdańska.

Na dystansie Mega w poszczególnych kategoriach zwyciężyli: M0-26 - Artur Sowiński z Gdańska - 1:53:58, M27-37 - Karol Rudnik z Bytowa - 1:57:57, M38-49 - Rafał Łukawski z Poznania - 2:05:46 i M50 i więcej - Marian Sabisz z Bytowa - 2:09:57.


Zawodnicy i ich rodziny. Wszyscy oni stworzyli sympatyczny klimat imprezy.
Fot. Piotr Kurek

Na dystansie Mini (24 km), jedna runda wokół jeziora Sarbsko, zmagało się 86 kobiet i mężczyzn, w tym ośmioro młodych adeptów żeglarstwa z gdańskiego klubu przy miejscowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Pierwszy linię mety w czasie 58 minut 40 sekund przejechał Paweł Szczygielski ze Szczytna przed Grzegorzem Rokickim i Olgierdem Traczem - obaj z Gdańska. Z grona 15 pań trasę Mini najszybciej pokonała 14-letnia Martyna Krefta, zawodniczka Baszty Bytów, jej czas - 1:18:59. Wyprzedziła ona o 58 sekund Ewelinę Zawierowską z Ustki i o dwie i pół minuty Monikę Kuling z Gnieżdżewa.


12-letni Patryk Karczewski z Gdańska (na zdjęciu z rodzicami i siostrą) otrzymał nagrodę fair play.
Fot. Piotr Kurek

Nagrodę fair play otrzymał 12-letni Patryk Karczewski z Gdańska, młody adept żeglarstwa, który na pierwszych kilometrach miał upadek, później kłopoty techniczne z rowerem... Dotarł jednak na metę i to z siodełkiem w ręku zgubionym przez jednego z zawodników.

II Maraton MTB Łeba 2015 był kolarskim pożegnaniem jesieni w nadmorskim pejzażu. Niezwykle udanym, w sympatycznej atmosferze, z nagrodami dla najlepszych. Ci, którzy dziś ścigali się wokół jeziora Sarbsko, umawiali się już na powitanie wiosny w marcu 2016. Oczywiście, że w Łebie, w ośrodku Zdrowotel przy ulicy Nadmorskiej 15/17, którego gospodarze promują sport i rekreację przez cały rok.

                                                    Piotr Kurek 
  
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL