R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824890 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Powoli wchodzą w rok jubileuszu

 

"Eurobajki"  z Poznania zapisują
sezon 2015 do niezwykle udanychMecenas Aleksandra Zygmont i Piotr Pawlak - te dwie osoby z oddaniem kierują kilkudziesięcioosobowym zespołem kolarskim. Poznań, 27 listopada 2015.
Fot. Piotr Kurek

Ekipa Euro Bike Kaczmarek Electric Team zapisuje sezon 2015 do niezwykle udanych. Zawodniczki i zawodnicy startujący w rozmaitych zawodach kolarskich pod wodzą Piotra Pawlaka triumfowali w wielu prestiżowych imprezach. O tym, gdzie to miało miejsce i kto występował w rolach głównych, było głośno w piątek na ulicy Ostrowskiej w Poznaniu, gdzie znani amatorzy cyklizmu sumowali tegoroczne występy i osiągnięcia.


"Eurobajki", jak o nich można mówić w skrócie, triumfowali drużynowo w Skandia Maraton Lang Team 2015. – Do końca nie było wiadomo, czy to nam się uda, ale moblizacja całego zespołu i świetna postawa Bartka Kołodziejczyka dały nam końcowy sukces - nie bez dumy cieszył się Piotr Pawlak w piątkowy wieczór przy Ostrowskiej w Poznaniu.


Oni zdobyli najwięcej punktów w Skandia Maraton Lang Team 2015.
Fot. Piotr Kurek

3 października w Kwidzynie, po siódmej edycji tegorocznych maratonów Skandii i Czesława Langa, stanęli jako team na najwyższym miejscu podium. Odebrali poza pięknym pucharem nagrodę w wysokości 6000 złotych i z radością pozowali do zdjęć. Na ten zbiorowy sukces zapracowało wielu, ale najwięcej punktów zdobyli: Andrzej Kaiser - 3498, Zbigniew Górski - 2679, Bartosz Kołodziejczyk - 2188, Paweł Bober - 1460, Magdalena Hałajczak - 1400, Małgorzata Zellner - 1184 i Magdalena Sadłecka - 700.

Trzy razy zdobyli pełną pulę punktów, czyli 1900. Nie udało to się żadnemu innemu zespołowi.


W sezonie 2016 wystartują w trzech cyklach maratonów.
Fot. Piotr Kurek

W innym niezwykle popularnym cyklu ogólnopolskich maratonów MTB, jakim jest Grand Prix Kaczmarek Electric, zajęli zespołowo drugie miejsce. I triumfowali drużynowo w Bike Cross Gogol Maraton MTB, czyli wielkopolskich imprezach organizowanych przez Wojciecha Gogolewskiego. 

Indywidualnie też można się pochwalić wieloma sukcesami. Andrzej Kaiser w marcu 2015 uczestniczył w epickim Absa Cape Epic, gdzie ze swym partnerem Dariuszem Mirosławem zajął w klasyfikacji generalnej osiemnaste miejsce. Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży (piąty rok startów w barwach "Eurobajków") siódmego sierpnia w Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej zajął drugie miejsce w klasyfikacji open. Władysław Gładysiak wygrał we wrześniu poznański Bike Challenge, najbardziej licznie obsadzony miejski wyścig kolarski w Polsce.


W planach mają dwa zgrupowania zimą 2016 w Hiszpanii.
Fot. Piotr Kurek

Tak na dobrą sprawę ekipa Piotra Pawlaka zaczęła przygodę z rowerami w sezonie 2007 od startu w Skandia Maraton Lang Team. Było to w kwietniu w Chodzieży przed dziewięcioma laty. Od tej pory są widoczni w kraju, aktywni poza granicami Polski. Startują, wygrywają, godnie niosą kolarski sznyt i sztandar.

Dziś bez "Eurobajków" trudno byłoby wyobrazić sobie polskie kolarstwo amatorskie. Są w tej ekipie byli i aktualni reprezentanci Polski (Andrzej Kaczmarek, Andrzej Kaiser, Magdalena Sadłecka, Tadeusz Korzeniewski, Michał Kowalczyk), jak i pasjonaci rowerów o mistrzowskich osiągnięciach: Małgorzata Zellner. To także wielce liczna rzesza amatorów.

Wczorajszym spotkaniem na Ostrowskiej (byłem, widziałem, rozmawiałem, spożywałem pyszności z kolarskiego stołu) ekipa Piotra i Ryszarda Pawlaków podsumowała swój dziewiąty sezon startów.


Kolarska dynastia. Syn, wnuk, ojciec, czyli Piotr, Filip i Ryszard Pawlakowie.
Fot. Piotr Kurek

Za rok sezon jubileuszu: dziesięciolecia istnienia teamu Euro Bike Kaczmarek Eletric. Wypadnie on w roku, w którym Skandia Maraton Lang Team świętować będzie także 10 lat, zaś w perspektywie osobistej Piotr i Ryszard Pawlakowie obchodzić będą, odpowiednio, 50 i 75 lat.

Życzę im i ich ekipie, pasjonatów rowerów i ludzi o rozmaitych profesjach, dużo sukcesów i naturalnego zadowolenia z jazdy na rowerze.


                                                                       Piotr Kurek 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL