R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41309859 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Niesamowity wyścig elity mężczyzn

 

Belg Wout van Aert mistrzem
świata w kolarskich przełajach 
 

Zwycięski i płaczący z radości Belg Wout van Aert został dziś mistrzem świata elity mężczyzn w kolarstwie przełajowym.
Fot. Piotr Kurek

Wout van Aert sprawił ogromną radość swym rodakom, zdobywając dziś podczas podczas mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym w belgijskim Heusden-Zolder tęczową koszulkę mistrza świata. Wywalczył ją w pięknym stylu, po niesamowitej walce z rywalami - w pełnym emocji i napięcia wyścigu.

Wout van Aert, broniący tytułu mistrza świata Mathieu van der Poel (Holandia) i Lars van der Haar (również Holandia) na pierwszych kilku rundach odskoczyli konkurentom i w którymś momencie wydawało się, że jadą oni zgodnie we trójkę po miejsca na podium.

W drugiej części wyścig stał sie bardziej emocjonujący, gdy Holender Mathieu van der Poel na jednym z podbiegów, ratując się przed upadkiem, postawił swą nogę w przednim kole Wout van Aerta. Obaj kolarze stracili kilkanaście sekund, by wyjść z tego zapętlenia.

W tym to czasie wyrwał mocno do przodu Holender Lars van der Haar i samotnie podążał do mety. Jego rywale jechali 20 sekund za nim, ale Wout van Aert powoli odrabiał straty i na przedostatnim okrążeniu prawie złapał kontakt z prowadzącym kolarzem.


Złączeni wysilkiem i walką o tytuł mistrza świata: Holender Lars van der Haar (od lewej) i Belg Wout van Aert na ostatniej rundzie MŚ w belgijskim Heusden-Zolder.
Fot. Piotr Kurek

Ostatnia runda była przepięknym zmaganiem dwóch kolarzy, Holendra i Belga. Wout van Aert podjął niewiarygodne ryzyko na szybkim zjeździe, ale stracił prowadzenie na finałowym podjeździe, gdzie wyprzedził go młodszy Belg. Wout van Aert wjechał na ostatnią prostą samotnie i na kilkudziesięciu metrów do mety płakał z radości, oglądał się za siebie i wiedział, że zostanie mistrzem świata w elicie mężczyzn. U siebie, w Belgii, na oczach kilkudziesięciu tysięcy ludzi. Tak też się i stało. Holender Lars van der Haar zdobył srebrny medal, brązowy - Belg Kevin Pauwels.

Wyścig elity mężczyzn był zwieńczeniem dwudniowej rywalizacji najlepszych kolarzy przełajowych świata w belgijskim Heusden-Zolder.

Dziś, przed elitą mężczyn, rywalizowali młodzieżowcy. Był to wyścig niezwykle dramatyczny, gdyż Czech Adam Toupalik świętował swój sukces zbyt wcześnie, gdy do zakończenia wyścigu pozostała jeszcze runda. Gdy zorientował się, że popełnił błąd, zaczął gonić rywali. Miał jeszcze tyle sił, by ich dogonić i na asfaltową drogę przed metą wjechać jako pierwszy. Nie dał jednak rady na finiszu, przegrał walkę o tytuł mistrza świata U23 z Belgiem o nazwisku Eli Iserbyt. Ambitnemu Czechowi przypadł srebrny medal, brązowy zdobył Belg Quinten Hermans.


Ona wywalczyła w sobotę tytuł mistrzyni świata elity kobiet w kolarstwie przełajowym.
Fot. Piotr Kurek

W sobotę w wyścigu elity kobiet triumfowała Holenderka Thalita De Jong przed Carline Mani (Francja) i Belgijką Sanne Cant.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL