R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902320 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Czesław Lang zaprasza
na rowerowy weekend do Gdańska

 

W sobotę maraton MTB,
w niedzielę wyścig szosowy

Na dobre rozkręca się sezon rowerowych imprez Lang Team. Już w najbliższą sobotę 21 maja w Gdańsku odbędzie się trzecia w tym roku edycja Skandia Maraton Lang Team. Z kolei w niedzielę 22 maja zostanie rozegrany – pierwszy w tym roku – szosowy wyścig z cyklu Colnago Lang Team Race.

Najbliższy weekend w Gdańsku zapowiada się pasjonująco dla miłośników kolarstwa. Sobota będzie stała pod znakiem rowerów górskich i trzeciej edycji Skandia Maraton Lang Team. Po udanych wyścigach w Warszawie i Krakowie tym razem kolarze będą walczyć na bardzo wymagającej trasie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Gdańska edycja Skandia Maraton Lang Team będzie zaliczana do klasyfikacji Pucharu Polski, a najlepsi kolarze będą mieli ostatnią szansę zakwalifikowania się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w maratonie.


Wojciech Halejak wygrał maraton Skandii i Czesława Langa w Krakowie na dystansie Grand Fondo (najdłuższym).
Fot. Szymon Gruchalski/skandiamaraton.pl

W Skandia Maraton Lang Team może wziąć udział każdy chętny – niezależnie od wieku i umiejętności. Wystarczy mieć rower i kask. Do wyboru tradycyjnie są trzy dystanse: Mini (33 km), Medio (64 km) oraz Grand Fondo (96 km). Najmłodszym miłośnikom rowerów oraz ich rodzicom polecamy udział w Paradzie Rodzinnej. Liczący osiem kilometrów odcinek to doskonała okazja do rowerowej przejażdżki w rodzinnym gronie. Zwłaszcza, że atmosfera w miasteczku wyścigu będzie iście piknikowa i nie zabraknie tam wielu atrakcji. Na pewno warto odwiedzić strefę Pozytywnych Obrotów. To akcja promująca bezpieczeństwo rowerzystów i odpowiedzialne zachowanie na drodze. W specjalnej strefie będzie można wykręcić kilometry na trenażerze, a następnie "przekazać je" wybranej szkole podstawowej. Placówka w danym regonie, która zbierze najwięcej głosów otrzyma nagrodę specjalną – szkolenie z bezpieczeństwa prowadzone przez Dorotę Stalińską z fundacji Nadzieja.

Do udziału w zawodach można się zapisywać przez internet na stronie www.skandiamaraton.pl oraz www.maratonylangteam.pl do środy 18 maja. Zgłoszeń można będzie również dokonywać w Biurze Zawodów w miasteczku wyścigu w piątek 20 maja w godz. 16:00-19:00 oraz w sobotę 21 maja w godz. 8:00-10:30.

Po sobotnich emocjach związanych ze Skandia Maraton Lang Team, w niedzielę kolarze amatorzy wystartują w pierwszym w tym sezonie wyścigu z cyklu Colnago Lang Team Race. Kolarskie wyścigi szosowe dla amatorów są organizowane przez Lang Team od ubiegłego roku. Sukcesy Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki, a także rosnąca popularność kolarstwa szosowego i zapotrzebowanie na szosowe imprezy dla amatorów stały u podstaw nowego cyklu. Colnago Lang Team Race promuje kolarstwo, zachęca do aktywnego wypoczynku, a przede wszystkim umożliwia rywalizację w profesjonalnych warunkach na najwyższym poziomie. W tym sezonie odbędą się cztery wyścigi, a pierwszy z nich właśnie w Gdańsku. Kolejne zostaną rozegrane w Warszawie (29 maja), Krokowej (31 lipca) oraz Bytowie (28 sierpnia). 


Wyścig szosowy w Gdańsku, przed rokiem, podobał się zawodnikom i kibicom.
Fot. Tomasz Wienskowski

Wyścig w Gdańsku to nie lada gratka dla tych, którzy lubią duże prędkości. Stosunkowo płaska trasa poprowadzona jest szeroką aleją Armii Krajowej. Rywalizacja odbędzie się na rundzie liczącej 12,5 km. Uczestnicy mogą wybrać jeden z dwóch dystansów – Mini (50 km) lub Maxi (87,5). Na krótszym mogą startować kolarze urodzeni w 2000 roku oraz starsi, na dłuższym pełnoletni. Miasteczko wyścigu powstanie przy skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Łostowicką. W sumie rywalizacja toczy się w pięciu kategoriach wiekowych wśród mężczyzn oraz w czterech kategoriach wiekowych wśród kobiet.

Zapisy do Colnago Lang Team Race przyjmowane są przez internet na stronie www.lamgteamrace.pl do środy 18 maja. Do wyścigu będzie się można zgłosić także w Biurze Zawodów w sobotę 21 maja w godz. 17.30-19.30 lub w dniu startu w niedzielę 22 maja w godz. 8:00-10:30.

W związku z wyścigiem Colnago Lang Team Race w dniu 22 maja 2016 roku wyłączony z ruchu będzie fragment al. Armii Krajowej. Całkowite zamknięcie ulicy pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Szczęśliwą i ul. Sikorskiego nastąpi w godzinach 10:00 – 15:00. Po godzinie 15 ruch na tym fragmencie będzie sukcesywnie przywracany. Zalecane objazdy prowadzą ulicami: Kartuska, Jabłoniowa, Warszawska, Witosa, Cienista.

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL