R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41189924 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Magdalena Hałajczak i Bartosz Kolodziejczyk
triumfowali dziś w Łopuchowie

 

Finał cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB na 560 osób


Bartosz Kołodziejczyk, wicemistrz Polski w maratonie MTB w kategorii cyklosport, wjeżdża na stadion leśny w Łopuchowie. Do mety i do zwycięstwa ma jeszcze około 200 metrów. Zawodnik ekipy Euro Bike Kaczmarek Electric Team powtórzył dziś w tym miejscu swój sukces sprzed roku na dystansie Mega (60 km).
Fot. Piotr Kurek

560 osób płci obojga zawitało w niedzielę do Łopuchowa, by uczestniczyć w ostatniej, dziesiątej, imprezie z cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2016. Na jazdę na trasie Mini zdecydowało się 440 zawodniczek i zawodników, z dystansem Mega zmagało się 120 fanów kolarstwa górskiego.

Dystans Mega wśród mężczyzn najszybciej pokonał Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży, zaś wśród pań Magdalena Hałajczak z Poznania (oboje Euro Bike Kaczmarek Electric MTB Team).


PKO Bank Polski i jego sportowe reprezentantki.
Fot. Piotr Kurek

Magadalena Hałajczak i Bartosz Kołodziejczyk dzień wcześniej startowali w "Michałkach" na dystansie Giga - 100 kilometrów. Oboje wystąpili w Wieleniu w rolach głównych: pani Magdalena wygrała, pan Bartek zajął piąte miejsce - za Andrzejem Kaiserem, Krzysztofem Krzywym, Maciejem Kasprzakiem i Bartoszem Banachem. A dziś zmagali się z dystansem 60 kilometrów.

Bartosz Kołodziejczyk pierwszy wjechał na zieloną murawę stadionu sportowego, za nim kolega klubowy Maciej Kasprzak z Poznania i Hubert Semczuk z Wyrzyska (MW Invest Group). Ten ostatni w tym roku zrobił wielki postęp sportowy i dziś miał wielką ochotę na pierwsze miejsce na Mega, ale ciut starszy zawodnik z Chodzieży nie dał sobie odebrać zwycięstwa. Maciej Kasprzak był drugi, Hubert Semczuk - trzeci.


Filip Kaczanowski (z lewej) odniósł dziś życiowy sukces: pierwsze miejsce na Mini w kategorii M3. Na zdjęciu z Szymonem Matuszakiem (3. miejsce).
Fot. Piotr Kurek

Z kronikarskiego obowiązku warto przypomnieć, że przed rokiem w Łopuchowie para Magdalena Hałajczak i Bartosz Kołodziejczyk również triumfowała na trasie Mega. Dziś powtórzyli w spektakularny sposób swój sukces sprzed roku.


Marta Gogolewska i za nią Martyna Paszkowska.
Fot. Piotr Kurek

Na trasie Mini żadnych szans rywalom nie dał 21-letni Michał Gehrke z Chodzieży (nowa twarz w maratonowej rywalizacji), dla którego był to drugi triumf w tegorocznym cyklu wielkopolskich maratonów nas rowerach góskich (zwyciężył również w Stęszewie 28 sierpnia). Najlepszą panią na Mini okazała się utytułowana Marta Gogolewska z Wągrowca (Merx Team). – Straciłam półtorej minuty do zwyciężczyni - mówiła Martyna Paszkowska z Poznania (Jakś-Bud Biedrusko), druga na mecie na trasie Mini. – Ale ciągle zmiejszam dystans do swej rywalki - podkreśliła.


Hubert Semczuk (od lewej), Dariusz Bejm, Bartosz Kołodziejczyk, Aleksandra Zygmont, Maciej Kasprzak i Piotr Pawlak.
Fot. Piotr Kurek

Pogoda dopisała: świeciło słońce, optymizm i pogoda ducha królowały w niedzielę na stadionie sportowym w Łopuchowie. To był udany finał cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2016. Nie zabrakło nikogo ważnego, kto walczył do końca o podium w klasyfikacji generalnej na obu dystansach w w kilkunastu kategoriach wiekowych.


Ryszard Pawlak, 75 lat, przejechał 30 km w ładnym stylu.
Fot. Piotr Kurek

Niedzielę 25 września zapisujemy także jako czas debiutu wielu młodych ludzi, jak choćby 12-letniej Zosi Bednarek - córki Arkadiusza Bednarka, znanego w Wielkopolsce samorządowca z Murowanej Gośliny.

Najstarszym zawodnikiem był Ryszard Pawlak z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), który 12 września ukończył 75 lat, i który dziś w ładnym stylu przejechał dystans Mini, oklaskiwany nie tylko przez syna Piotra i fanów kolarstwa.


                                                                     Piotr Kurek  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL