R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41335914 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Mogło być znacznie lepiej

 

Wojciech Ceniuch 23. juniorem świata


Wojciech Ceniuch (z lewej) w lipcu 2016 w Gielniowie wywalczył tytuł wicemistrza Polski juniorów w kolarstwie górskim.
Fot. Piotr Kurek

Wojciech Ceniuch zajął 23. miejsce miejsce w wyścigu juniorów podczas Mistrzostw Świata w kolarskich przełajach w luksemburskim Bieles. Magdalena Sadłecka w rywalizacji elity kobiet uplasowała się na 25. pozycji. Dziś startowało pięcioro Polaków.

– Mogło być znacznie lepiej. Ruszałem z tyłu stawki zawodników i po starcie doszło do kraksy. Zanim ci, którzy upadli - zdążyli się ponieść z ziemi, minęło kilkadziesiąt sekund. Na pierwszym okrążeniu straciłem w ten sposób dwie minuty do najlepszych. Do pokonania było pięć rund i na tych pozostałych czterech też straciłem dwie minuty. Myślę, że gdyby wszystko się dobrze ułożyło, tak jak sobie zaplanowałem, miejsce od dziesiątego do piętnastego mogłoby być moim udziałem - powiedział po wyścigu kolarz szczecińskiego Piasta (rocznik 1999).

Rywalizację junioróww zdominowali Brytyjczycy, którzy zajęli całe podium. Wygrał Thomas Pidcock, przed Danielem Tulettem i Benem Turnerem.

Drugi z polskich juniorów Radosław Racławski finiszował jako 37.


Magdalena Sadłecka zajęła 25. miejsce w Bieles.
Fot. Bogdan Czarnota

W wyścigu elity kobiet Magdalena Sadłecka zajęła 25. miejsce. O zwycięstwie w tej kategorii wiekowej zadecydował emocjonujący pojedynek z udziałem Mariane Vos (Holandia) i Sanne Cant (Belgia). Razem wjechały one na metę, ale więcej sił w sprincie miała Belgijka. Na najniższym stopniu podium stanęła Katerina Nash (Czechy).

– Startowałam z ostatniego rzędu i musiałam się przebijać do przodu. Stopniowo, metr po metrze, wykorzystywałam okazję, by nie odstawać daleko od czołowych zawodniczek. W którymś momencie jechałam około 15. miejsca, ale miałam upadek. Później jeszcze dwa razy lądowałam na ziemi i także miałam problemy z rowerem. Była to jazda ekstremalnie trudna, kolarski czad. Zostały po niej ślady na mojej nodze. Jestem zadowolona z wyniku - powiedziała Wielkopolskiemu Rowerowaniu Magdalena Sadłecka. – Jutro całą ekipą jedziemy kibicować naszym, Marcelemu Bogusławskiemu i Markowi Konwie - zakończyła swą wypowiedź wielokrotna reprezentantka Polski w kolarstwie górskim.

Wyścig orliczek wygrała Holenderka Annemarie Worst, która wyprzedziła Ellen Noble (USA) i Evie Richards (Wielka Brytania). Polki zajęły: Agnieszka Szpocińska (32. miejsce) i Patrycja Świerczyńska (35. miejsce).

 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL