R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902618 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Pniewy pełne młodzieży

 

Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim


Ekipa z Bralina (jedna z najlepszych szkółek kolarskich w Polsce - południe Wielkopolski) wywalczyła w Pniewach aż sześć tytułów mistrzowskich. Na zdjęciu z nią Grzegorz Maleszka (najlepszy masters) oraz włodarze Pniew - wiceburmistrz Józef Ćwiertnia (z lewej) i Krzysztof Matuszak - przewodniczący Rady Miejskiej (z prawej).

Fot. Piotr Kurek

Pniewy były dziś areną otwartych Mistrzostw Wielkopolski w kolarstwie górskim. Ścigali się utytułowani zawodnicy, ale pojawiło się sporo młodych ludzi i to nie tylko z naszego regionu. W najważniejszych wyścigach, elity kobiet i mężczyzn, triumfowali Maja Drelak z Bralina i Bartłomiej Oleszczuk z Poznania. 

Pniewy nie zawiodły pod żadnym względem. Pogoda sprzyjała pasjonatom MTB, trasa mogła i może stanowić wzór dla innych imprez XC w kraju, organizacyjnie wszystko zagrało. Dopisali też zawodnicy.

I to od pierwszego wyścigu mini-żaków (roczniki 2007 i młodsi) aż do ostatniego, w którym na sześciu rundach (nie licząc okrążenia rozjazdowego) rywalizowali zawodnicy elity i juniorzy.


Robert Syc (czwarty w prawej) i jego kolarska trzódka z Leszna (REAL 64-sto). Z prawej Kacper Mizuro (rocznik 2008) - najlepszy mini-żak pniewskiej imprezy.
Fot. Piotr Kurek

W tym ostatnim najszybciej wystartował Artur Sobkowiak z Piły, wkrótce prowadzenie objął Michał Górniak z Poznania, by oddać je koledze z ekipy Rybczyński-Bikes Remmers TP-LInk Bartłomiejowi Oleszczukowi. Stało się to przed początkiem drugiej rundy i z każdą kolejną właśnie on zaczął się oddalać rywalom. I pewnie jechał po pierwsze miejsce, które mógłby odebrać mu tylko pech. Tak się jednak nie stało i Bartłomiej Oleszczuk został mistrzem Wielkopolski w kolarstwie górskim (01:16:31.15).

Za jego plecami toczyła się zacięta walka o drugie miejsce. Zwycięsko z niej wyszedł Michał Górniak (01:18.03.28), trzeci był Łukasz Pihulak z Żar (01:18:47.31). Miejsca od 4. do 6. zajęli: 4. Piotr Marciniak z Poznania, 5. Benimin Chojnicki z Zielonej Góry i 6. Sylwester Swat z Przeźmierowa.


Start zawodników elity i juniorów. Na prowadzeniu Artur Sobkowiak.
Fot. Piotr Kurek

Pięknie, na tym samym dystansie, co zawodnicy elity, rywalizowali juniorzy. Wygrał Karol Przewdzięk z Bralina przed Emilianem Pajzertem z Leszna i Bartoszem Sierżantem z Poznania.

Rywalizację elity kobiet wygrała Maja Drelak z Bralina, która już wiele razy przywdziewała koszulkę reprezentantki Polski - między innymi przed rokiem na Mistrzostwach Europy MTB w Szwecji. Druga była Daria Kasztarynda z Chodzieży, trzecia Marta Rozwalka z Poznania.

W tym miejscu warto podkreślić, że w łączonym wyścigu juniorek, zawodniczek elity i pań masters wystartowało aż 21 zawodniczek. Najlepszą juniorką okazała się Milena Drelak (młodsza siostra Mai), wśród kobiet masters z przewagą ponad dwóch minut nad rywalkami triumfowała Małgorzata Gogolewska z Wągrowca.


Trzech najlepszych zawodników elity: Michał Górniak (2. miejsce - od lewej), Bartłomiej Oleszczuk (1. miejsce) i Łukasz Pihulak (3. miejsce).
Fot. Piotr Kurek

Jednym z najbardziej zadowolonych ludzi na pniewskiej polanie na Księżych Górach był Grzegorz Maleszka z Olsztyna (rocznik 1977). Zawodnik Renault Team MTB okazał się lepszy od wszystkich wielkopolskich mastersów. Pierwszą rundę ukończył na drugim miejscu (za Szymonem Matuszakiem), na czterech następnych okrążeniach zwiększał przewagę nad rywalami. Z drugim na mecie Błażejem Surowcem wygrał o ponad półtorej minuty. Trzeci był Szymon Matuszak. Wśród juniorów młodszych bezkonkurencyjny okazał się Miłosz Wojciechowski z Piły przed Oskarem Kucharczakiem z Sadów i Kacprem Fiszerem z Łoniewa pod Lesznem.

Ścigali się młodzicy, także jedna młodziczka. Nie zabrakło żaków i jednej żaczki. Wśród mini-żaków (roczniki 2007 i młodsi) swą klasę zademonstrował Kacper Mizuro (rocznik 2008). Ma dziewięć lat, trzy już bawi się w kolarstwo i ma talent na miarę swego ojca - Pana Wojciecha Mizuro (jednego z szefów leszczyńskiego zespołu REAL 64-sto). Leszczyński team w sile 14 osób wystartował w Pniewach, równie liczny był zespół z Piły, także z Bralina, Bydgoszczy i Zielonej Góry. Dziś w Pniewach pojawiło się bardzo dużo roczników urodzonych w XXI wieku. Mówiąc w wielkim skrócie, prawdziwe XC ma swych fanów i dużo uzdolnionej młodzieży.

Integralną częścią imprezy były Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim. Triumfowali Marta Rozwalka (Uniwersytet Przyrodniczy) i Sebastian Swat (UAM). Kontrolę nad rywalizacja studentów kolejny rok z rzędu bardzo udanie sprawował Bartosz Gogolewski (KU AZS Politechniki Poznańskiej).

 
Małgorzata Gogolewska na najwyższym stopniu podium w rywalizacji pań masters. Z lewej Katarzyna Wolińska z Żar, z prawej Anna Krzyżelewska-Suś z Bydgoszczy z synem Igorem. Z lewej Eugeniusz Siminiak, z prawej Henryk Hutniczak - obaj działacze teamu Odjechani-Pniewy.pl, współorganizatora niedzielnej imprezy w Pniewach.
Fot. Piotr Kurek

Odjechani-Pniewy.PL, wspólnie z Wojciechem Gogolewskim, zorganizowali piękną imprezę. Eugeniuszowi Siminiakowi, Bogusławowi Kwiatkowskiemu i Henrykowi Hutniczakowi (wymieniam tylko tych trzech Panów) oraz ich kolegom należy się szacunek, że piąty roku z rzędu dla pasjonatów MTB zorganizowali słoneczny championat. I że podczas honorowania najlepszych towarzyszyli im: Józef Ćwiertnia - wiceburmistrz Pniew i Krzyszto Matuszak - przewodniczący Rady Miejskiej w Pniewach.

                                          Piotr Kurek 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL