R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41338829 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Bartłomiej Oleszczuk
mistrzem Polski w kolarstwie górskim

 

Ciągły progres sportowej formy 25-latka 


Bartłomiej Oleszczuk mistrzem Polski w kolarstwie górskim.
Fot. Zbigniew Świderski

Bartłomiej Oleszczuk z Poznania mistrzem Polski w kolarstwie górskim w kategorii cyklosport. Swój tytuł wywalczył w pięknym stylu w Warszawie podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim.

– Cieszę się z tego tytułu niesamowicie. Także moja sympatia Maria, moja rodzina oraz koledzy z ekipy Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link. Powiem krótko, łatwo i przyjemnie nie było. Mieliśmy do przejechania 20 kilometrów, 5 rund po 4000 metrów każda - mówi 25-latek, absolwent Politechniki Poznańskiej.

– Na każdym okrążeniu były liczne dropy, dwa przejazdy po balach oraz kamienisty rock garden. Dzień przed startem przejechałem tylko dwie rundy, by mieć wyobrażenie, co mnie może czekać w rywalizacji o mistrzowski tytuł.

– Na starcie nie popełniłem żadnego błędu. Na pierwszym podjeździe odjechałem od reszty stawki razem z Michałem Górniakiem, kolegą z ekipy Rybczyński-Bikes, a chwilę później wyszedłem na prowadzenie, wypracowując bezpieczną przewagę. Prowadziłem przez cały wyścig, kontrolując co się dzieje z tyłu i jednocześnie niepotrzebnie nie szarżując. Kiedy pokonałem po raz ostatni kamienisty rock garden, około 300 metrów przed metą, byłem już pewny, że zostaną mistrzem Polski - nie bez dumy mówi kolarz amator.

Zaczynał przygodę z kolarstwem w roku 2014. Jego pierwszy start wypadł w Pniewach na Mistrzostwach Wielkopolski w kolarstwie górskim - jechał wówczas w barwach Politechniki Poznańskiej (studiował mechanikę i budowę maszyn). Rok później wzmocnił poznański Colex Racing Team. Od roku 2016 reprezentuje ekipę Rybczyński-Bikes.

W lipcu ubiegłego roku na Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim (Gielniów) zajął trzecie miejscew wyścigu XC w kategorii cyklosport - za braćmi Michałem i Pawłem Górniakami. We wrześniu 2016 sięga w Jeleniej Górze po tytuł mistrza Polski w maratonie MTB - kategoria cyklosport.

W tym roku Bartłomiej Oleszczuk ciężko trenuje i zwiększa swą sportową moc. W maju w Pniewach w pięknym stylu wygrywa wyścig XC w Mistrzostwach Wielkopolski w kolarstwie górskim. Pierwszego lipca 2017 w Krokowej (Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe) jako trzeci melduje się na mecie na dystansie Grand Fondo (najdłuższym) - za reprezentantami kraju: Wojciechem Halejakiem i Dariuszem Batkiem. 14 lipca do tegorocznych sukcesów dokłada tytuł mistrza Polski w kolarstwie górskim.

Jest zodiakalnym Baranem, 31 marca br. ukończył 25 lat. Mieszka w Poznaniu, pochodzi z Białogardu, jak były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski. Nigdy nie miał problemów z nauką, studia na Politechnice Poznańskiej ukończył przed rokiem - w terminie.

W tym roku zwiększył dawki treningowe: na szosie, w terenie oraz na siłowni. I zanotował znaczący progres sportowej formy. Jutro, w niedzielę 16 lipca, mistrz Polski w kolarstwie górskim 2017 sprawdzi swą i innych formę podczas maratonu MTB w Czerwonaku.

                                            Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL