R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824745 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maciej Bodnar przed Michałem Kwiatkowskim
w jeździe indywidualnej na czas

 

Niebywały sukces polskich kolarzy
na przedostatnim etapie Tour de France 2017


Maciej Bodnar - mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas. Świdnica, czerwiec 2016.
Fot. Szymon Gruchalski

Maciej Bodnar (Bora- Hansgrohe) wygrał dziś jazdę indywidualną podczas przedostatniego etapu Tour de France. Drugie miejsce zajął Michał Kwiatkowski (Sky), trzecie - Christopher Froome (Sky). To niebywały sukces polskich kolarzy.

Maciej Bodnar najszybszy w Marsylii. Kolarz grupy Bora-Hansgrohe pokonał dystans 22,5 km w czasie 28 minut 15 sekund. Czas gorszy zaledwie o sekundę uzyskał Michał Kwiatkowski - 28:16. Na trzecim miejscu uplasował się lider tegorocznego Tour de France Christopher Froome, zwiększając swą przewagę nad drugim w klasyfikacji generalnej Rigoberto Uranem i pieczętując już prawie swe zwycięstwo w Wielkiej Pętli 2017.

Maciej Bodnar pojechał fantastycznie, szczególnie w pierwszej części dystansu. Uzyskał czas 28:15 i na mecie czekał na rywali. Michał Kwiatkowski był zaledwie o sekundę gorszy, Froome - o sześć sekund.

To pierwsze w historii zwycięstwo Polaka w jeździe indywidualnej na czas podczas Tour de France. I niebywały sukces naszych kolarzy. Brawo Panowie Maciej i Michał!!! To wielki prezent dla fanów kolarstwa nad Wisłą i Odrą.

   

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL