R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329309 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Oborniki to nie tylko rowery

 

Gala sportu w bardzo ładnej oprawie


Waldemar Kotarski (od lewej), Dariusz Pytlak, Sławomir Spławski, Izabela Gościańska, Artur Spławski i Tomasz Gil. Oborniki, 10 lutego 2018, Gala Sportu.
Fot. Piotr Kurek 

28 kwietnia odbędzie się już po raz kolejny DT4YOU MTB Maraton Oborniki. Od kilku dni przyjmowane są już zgłoszenia na tegoroczną edycję niezwykle sympatycznej imprezy sportowo-rekreacyjnej. Jej walory można opisać krótko: najwyższy poziom organizacji, niesamowita atmosfera, bardzo ciekawa i wymagająca trasa oraz bardzo dobre nagrody.

Niecałe sto dni dzieli fanów kolarstwa górskiego z całej Polski od imprezy w mieście nad Wartą. W sobotni wieczór (10 lutego) sportowe Oborniki spotkały się na uroczystej gali, by podsumować rok 2017.


Burmistrz Obornik Tomasz Szrama, Izabela Gościańska i Piotr Kucharski - wicedyrektor Obornickiego Centrum Sportu. 
Fot. Piotr Kurek  

Organizatorzy - miejscowe władze z burmistrzem miasta Tomaszem Szramą na czele oraz szefowie Obornickiego Centrum Sportu (Jacek Okpisz i Piotr Kucharski) - uhonorowali przedstawicieli rozmaitych dyscyplin. Nie zabrakło wśród nich kolarzy i przedstawicieli szeroko rozumianego świata rowerów.

Artur Spławski (1960) i Sławomir Spławski (1984), ojciec i syn, w przeszłości reprezentowali Polskę na kolarskich mistrzostwach świata. I choć teraz są już mastersami, to reprezentują w tym gronie najwyższy poziom. Artur Spławski sięgnął dwa lata temu w austriackim St. Johann po tytuł szosowego mistrza świata, a z synem od wiosny do jesieni każdego roku wygrywają regularnie wyścigi. Przede wszystkim szosowe. Obaj mieszkają w Bogdanowie pod Obornikami i stąd zostali uroczyście uhonorowani za swe kolarskie osiągnięcia.


Ludzie kolarstwa, władze Obornik oraz posłowie na Sejm.
Fot. archiwum Piotra Kurka 

Izabela Gościańska, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, po studiach zaczęła ścigać się w maratonach MTB. Miniony rok był jej nieustającym pasmem sukcesów. Związana z teamem DT4YOU MTB, w tym roku nastawia się na jazdę na dłuższych dystansach w ważnych cyklach maratonów na rowerach górskich. W planach ma także starty w wieloetapowych wyścigach po polskich górach.

Tomasz Gil, rówieśnik Andrzeja Kaisera - rocznik 1973), jest skutecznym człowiekiem biznesu. W Obornikach prowadzi firmę DT Swiss Polska, która produkuje koła kolarskie najwyższej jakości. Wiedzą o tym reprezentanci innych krajów, ale i coraz więcej polskich kolarzy - zawodowców i amatorów.

Dariusz Pytlak ma duszę kolarza. Mimo swych ograniczeń ruchowych, ściga się na rowerze, w przeszłości organizował maratony szosowe po Ziemi Obornickiej.


Kolarski stolik numer osiem na tle obornickiej ścianki.
Fot. archiwum Piotra Kurka 

Izabela Gościańska, Dariusz Pytlak, Artur i Sławomir Spławscy oraz Tomasz Gil (wszyscy oni to ludzie rowerów) uhonorowani zostali przez organizatorów obornickiej gali sportu, która odbyła się już po raz dwudziesty czwarty. Wzięli w niej udział posłowie, senator Jan Filip Libicki, trenerzy, działacze i sportowcy.

Ja też w sobotę w Obornikach byłem i uczestniczyłem w bardzo ładnej gali sportu. Przez kilka godzin przy stoliku numer 8 warto płynęły rozmowy o treningach, zawodach i wyzwaniach - z Waldemarem Kotarskim, Gracjanem Stankiewiczem, Erykiem Gomońskim, Krzysztofem Pawlakiem i jeszcze wielu innymi pasjonatami dwóch kółek.

Wszyscy oni jeżdżą po Polsce i biorą udział w rozmaitych wyzwaniach sportowych, ale jako mieszkańcy Obornik myślą o tym, by kolejny maraton MTB w tym mieście, 28 kwietnia, był wydarzeniem na miarę ogólnopolską. Liczą na to, że zjawią się w w mieście nad Wartą gwiazdy rodzimego MTB, zaś liczba uczestników przekroczy magiczną liczbę tysiąca startujących (do tej pory zgłosiło się ponad 230 osób) na trzech dystansach (12 km, 39 km i 67 kilometrów). Czego im z całego serca życzę!

                                           Piotr Kurek 
 

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL