R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572815 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Radek Lonka wraca do gry

 

Szybka jazda i wygrana zawodnika z Wrześni  


Radosław Lonka od prawie 20 lat ściga się w wyścigach kolarskich.
Fot. Piotr Kurek

Radosław Lonka z Wrześni (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) był najbardziej znaną postacią niedzielnych zawodów kolarskich w Skokach. Ścigały się panie i panowie - na rowerach górskich i przełajowych. Dwukrotny triumfator Tour de Pologne Amatorów (lata 2011 i 2012) prowadził od startu do mety i wygrał rywalizację mastersów.

Radosław Lonka, rocznik 1980, wystartował w łączonym wyścigu zawodników elity i mastersów na rowerach przełajowych najszybciej. Już na pierwszej rundzie, długość 1900 metrów, objął w zdecydowany sposób prowadzenie i z okrążenia na okrążenie zwiększał przewagę nad rywalami. 


Karolina Stefaniak przed Weroniką Zielińską i Joanną Smogór.
Fot. Piotr Kurek

Zawodnik z Wrześni pewnie wygrał rywalizację mastersów. – Nie mam czasu specjalnie na treningi. Praca zawodowa w szkole oraz opieka nad dziećmi (syn Radosław ma półtora roku, w styczniu 2018 urodziła się córeczka Rozalia) absorbują mnie całkowicie. Jeśli jednak wykroję dla siebie godzinę czy też dwie - siadam na rower. Dzisiejsza wygrana mnie bardzo cieszy, gdyż oznacza, że rywale będą musieli się ze mną liczyć w tym sezonie - mówi amator kolarstwa od prawie już dwudziestu lat. 

Drugi w wyścigu mastersów był Piotr Nowacki z Piły, trzeci Jacek Torzewski z Bydgoszczy. 


Piotr Marciniak prowadził od startu do mety w wyścigu na rowerach górskich.
Fot. Piotr Kurek

Wyścig elity wygrał pewnie Adam Deska ze Środy Wielkopolskiej przed Sebastianem Torzewskim Bydgoszczy i Sławimirem Bethke z Bydgoszczy.

W pierwszej odslonie kolarskich zmagań w Skokach, przy wyjątkowo sprzyjającej pogodzie: słońce świeciło i było ciepło oraz bezwietrznie, swe umiejętności zaprezentowali mężczyzni na rowerach górskich. Od startu do mety, przez ponad 50 minut, po zwycięstwo jechał Piotr Marciniak z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Drugi był Miłosz Czechowicz (UKS Sportowiec Piła), trzeci - Szymon Matuszak z Poznania (Rybczyński Bikes Remmers TP-Link). Startowało w tym wyścigu 30 panów. Rywalizację juniorów na rowerach przełajowych wygrał Bartosz Sierżant z Poznania (Stomil) przez kolegą klubowym Jakubem Binkowskim i Maciejem Połatyńskim z Nowego Miasta.


Pięciu najlepszych mastersów w klasyfikacji generalnej, burmistrz Skoków Tadeusz Kłos oraz Wojciech Gogolewski - organizator cyklu Cyclocross Wielkopolska 2018.
Fot. Piotr Kurek

W Skokach gotowość do ścigania zademonstrowało dziesięć pań - cztery na przełajówkach i sześć na rowerach górskich. Magdalena Hałajczak z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) była pierwsza przed Małgorzatą Gogolewską z Wagrowca (Gogol MTB Team) i Dominiką Smyk z Wagrowca (też Gogol MTB Team); rywalizacja na przełajówkach. W rywalizacji MTB trzy pierwsze miejsca zajęły: 1. Weronika Zielińska, 2. Joanna Smogór z Wągrowca (Gogol MTB Team) i 3. Karolina Stefaniak (Skoki). 

Dzisiejsze zawody były ostatnimi w tegorocznym cyklu Cyclocross Wielkopolska 2018, na które złożyły się imprezy w Wągrowcu (4 lutego), Poznaniu (18 lutego) i Skokach (11 marca). Łącznie w tych trzech edycjach ścigało się 129 osób, w tym 15 kobiet. 


Wspólna fotografia na zakończenie imprezy.
Fot. Piotr Kurek 

W klasyfikacji generalnej triumfowali: MTB mężczyzni - Miłosz Czechowicz, kobiety przełaj - Magdalena Kruk (Kluczewo), juniorki przełaj - Martyna Szudra (Leszno), MTB kobiety - Weronika Zielińska, juniorzy - Bartosz Sierżant, elita mężczyzn - Adam Deska, mastersi mężczyni - Mariusz Jurkiewicz (Inowrocław). 

Najlepszych uczestników dzisiejszych zmagań i całego tegorocznego cyklu honorowali burmistrz Skoków Tadeusz Kłos i główny jego organizator Wojciech Gogolewski.

                                          Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL