R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867263 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Damian Miela najszybszy na finiszu

 

Piąty czwartek kolarski na torze "Poznań"


Damian Miela wygrał dziś (3 maja) wyścig kolarski na torze samochodowym "Poznań". Za nim Jan Zugaj i Rafał Jaros.
Fot. Piotr Kurek

Damian Miela (Strefasportu.pl MV Invest) wygrał dziś wyścig w ramach czwartków kolarskich 2018 na torze samochodowym "Poznań". Wrocławianin okazał się najszybszy na finiszu, wyprzedzając Jana Zugaja z Nowogardu (JF Duet Goleniów) i Rafała Jarosa ze Szczecina (Jaros Bike).

W świąteczny dzień 3 maja na torze samochodowym "Poznań" zjawiło się 91 pasjonatów szosy - w tym sześć pań. Do pokonania było piętnaście rund, czyli ponad 60 kilometrów. Kiedy zaczynali jazdę, asfalt był suchy, temperatura wynosiła 14 stopni Celsjusza.


Karol Piekarski (na pierwszym planie) dziś znów pokazał swą kolarską silę.
Fot. Piotr Kurek

Na pierwszej rundzie na śmiały odjazd zdecydował się Damian Miela (nr startowy 216), ale ta próba została skasowana przez peleton. Na następnych okrążeniach swego szczęścia próbowali inni zawodnicy, niektórzy na mokrej nawierzchni, gdyż po kilkunastu minutach wyścigu spadł chwilowy deszcz.

Trzy rundy do końca wyrwało mocno do przodu trzech zawodników, z których najbardziej dynamiczny wydawał się Karol Piekarski z Poznania (FTI Racing Team). Obok niego jechali Tomasz Sorbian z Leszna (Strefasportu.pl MV Invest Team) i Łukasz Szymborski z Piły (Kameleon.pl). Ta trójkę zacięcie gonili, do niej doszli i później skutecznie finiszowali: Damian Miela, Jan Zugaj i Rafał Jaros.


Peleton wjeżdża na metę.
Fot. Piotr Kurek

– Przyjechałem dziś do Poznania, by potrenować odjazdy. Raz uciekałem, później pedałowalem w peletonie, by w końcówce wyścigu wyczuć odpowiedni moment do zwycięskiego finiszu. Udało się, jestem zadowolony - podkreślił Damian Miela, rocznik 1989.

Za trójką Miela, Zugaj i Jaros kolejno na linię mety wjeżdżali: 4. Piotr Lis (Bike Service Scott Team), 5. Karol Piekarski (FTI Racing Team), 6. Rafał Wiatrak (LLK Wulkan Legnica), 7. Marcin Urbaniak (niestowarzyszony), 8. Tomasz Sorbian, 9. Łukasz Szymborski i 10. Jan Modzelewski.


Pamiątkowe foto na zakończenie imprezy.
Fot. Piotr Kurek

Jan Modzelewski (rocznik 2002) jest zawodnikiem UKS Mróz Jedynka Kórnik i dał radę przyjechać na końcową kreskę 33 sekundy za zwycięzcą.

Przejściowy deszcz sprawił, że na śliskim asfalcie doszło do kilku kraks, na szczęście niegroźnych dla zdrowia zawodników. 

Kolejna edycja czwartków kolarskich z tydzień - 10 maja. Tym razem wyścig rozpocznie się o godzinie 18.00 i kolarze będą mieli do pokonania 12 rund.

                                                Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL