R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41335927 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Show trzech kolarzy

 

Artur Spławski, Przemysław Rozwalka i Jan
Łamaszewski uciekali przez prawie 50 kilometrów


Jan Łamaszewski, Przemysław Rozwalka i Artur Spławski - główni bohaterowie sobotniej imprezy szosowej pod Wrześnią.
Fot. Piotr Kurek

Artur Spławski (Merx Team) z Bogdanowa pod Obornikami przyjechał dziś do Chociczy Małej pod Wrześnią, by wziąć udział w wyścigu szosowym pod honorowym patronatem Ryszarda Szurkowskiego. Wystartował w rywalizacji zawodników cyklosportu i mastersów, na pierwszej rundzie zainicjował atak i nie dał się dogonić peletonowi. 

Artur Spławski przed końcem pierwszej rundy (5,2 km) zdecydował się na odjazd. Pojechali za nim Przemysław Rozwalka z Goniembic (Strefasportu.pl MW Invest) i Jan Łamaszewski (Tarnovia Tarnowo Podgórne). Ta trójka, zgodnie współpracując, z okrążenia na okrążenie powiększałą swą przewagę nad grupą zasadniczą, w której pedałowało wielu znanych kolarzy.

 
Ryszard Szurkowski, Jacek Jaśkowiak, Krzysztof Kozanecki, Wojciech Pawlak i Bogusław Malke - uczestnicy wyścigu VIP-ów.
Fot. Piotr Kurek

Pan Artur ma 58 lat, Przemek Rozwalka - 24 i Jan Łamaszewski - 19. Ta trójka pokazała dziś na czym polega urok kolarstwa, siła zaangażowania i mądrej myśli, by wysiłek włożony w odjazd nie poszedł na marne. Udało się, ta trójka dojechała na metę przed peletonem.

Kilkaset metrów przed metą śmiało pociągnął do przodu Przemek Rozwalka, odjechał kolegom z ucieczki i z uniesionymi rękoma wjechał jako pierwszy na metę. Jan Łamaszewski był drugi, ale swój udział potraktował treningowo i w tej sytuacji w klasyfikacji open drugie miejsce zajął Artur Spławski.

 
Rajmund Gąsiorek, Elżbieta Dąbek, artysta na rowerze i Dionizy Jaśniewicz.
Fot. Piotr Kurek

Z peletonu najszybciej finszował Sławomir Spławski, syn Artura. Czwarty był Piotr Lis, piąty - Piotr Wojciechowski, szósty - Sławomir Chrzanowski (olimpijczyk z Atlanty - rok 1996).

W tym wyścigu mastersów i zawodników cyklosportu wzięło także udział osiem pań, łącznie 73 osoby.

 
Triumfujący Przemysław Rozwalka.
Fot. Piotr Kurek

Wyścigi trwały od godziny 12 do późnego popołudnia. W udanej imprezie rywalizowali VIP-y (Ryszard Szurkowski i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak między innymi), juniorzy młodsi, młodzicy, młodziczki,  amatorzy, uczniowie szkół i przedszkolacy. 

Było dużo ładnych pucharów, wartościowych nagród (kilkanaście rowerów) oraz premie finansowe dla pierwszej szóstki w opisanym powyżej wyścigu. 

Imprezę zorganizowało Starostwo Powiatowe we Wrześni przy wsparciu Wytwórni Sprzętu Sportowego PAMA oraz Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego Agropl. Panowie Dionizy Jaśniewicz (starosta), Stefan Tomaczak (naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej w starostwie), Rajmund Gąsiorek i Marian Paździor oraz Pani Elżbieta Dąbek (dyrektor wyścigu), są autorami zbiorowego sukcesu, jakim były dzisiejsze wyścigi nieopodal zakładu Volkswagena pod Wrześnią. 

                                            Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL