R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41646213 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pascal Ackermann najszybszy w Krakowie

 

Niemiec pierwszym liderem 75. Tour de Pologne


Pascal Ackermann wygrał pierwszy etap 75. Tour de Pologne.
Fot. Szymon Gruchalski

Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) wygrał pierwszy etap 75. Tour de Pologne UCI World Tour i został pierwszym liderem wyścigu. Podczas finiszu z peletonu na krakowskich Błoniach niemiecki sprinter wyprzedził‚ Kolumbijczyka Alvaro Hodegę (Quick-Step Floors) oraz Matteo Trentina z grupy Mitchelton - Scott.

Dla Ackermana to kolejne wielkie zwycięstwo w ostatnim czasie. Niedawno Niemiec zdobył tytuł mistrza kraju, a przed tygodniem wygrał Prudential RideLondon - Surrey Classic. W sobotę triumfował‚ po wspaniał‚ym finiszu z peletonu na krakowskich Błoniach. Ackermann zdobył żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej CARREFOUR oraz koszulkę najlepszego sprintera HYUNDAI.


Kolarze na ulicach Krakowa.
Fot. Szymon Gruchalski

Na podium zwycięzca otrzymał gratulacje od premiera Mateusza Morawieckiego, który był‚ gościem specjalnym pierwszego etapu 75. Tour de Pologne. W tym roku wyścig obchodzi 90 urodziny, a jednocześnie włącza się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji premier odwiedził także mobilne muzeum Tour de Pologne, które można zwiedzać na metach wszystkich etapów tegorocznego wyścigu.

Pierwszy etap to 134-kilometrowa trasa ze startem i metą w Krakowie. Krótko po starcie zawiązała się ucieczka, w której jechali: Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice), Michał Podlaski (reprezentacja Polski), Alessandro de Marchi (BMC Racing Team) i Stephane Rossetto (Cofidis). Maksymalna przewaga ucieczki wyniosła trzy i pół‚ minuty. Peleton zaczął jednak przyśpieszać i dopadł uciekinierów na pierwszej rundzie w Krakowie. Wcześniej obie górskie premie - w Bachowicach i Kaszowie - wygrał Paluta, dzięki czemu zapewnił sobie prowadzenie w klasyfikacji najlepszy góral TAURON. Polak wygrał także Premię Specjalną w Lanckoronie, a na lotnej premii w Krakowie zajął‚ drugie miejsce. Szybszy okazał się de Marchi i to on zdobył koszulkę dla najaktywniejszego zawodnika LOTTO. 


Trzech najlepszych kolarzy pierwszego etapu 75. Tour de Pologne.
Fot. Szymon Gruchalski

Na finiszu w al. Focha dzielnie walczyli inni polscy kolarze. Dziewiąte miejsce zajął Maciej Paterski (reprezentacja Polski), a dziesiąte Paweł Franczak (CCC Sprandi Polkowice). Czołowa trójka klasyfikacji generalnej wygląda dokładnie tak, jak podium pierwszego etapu. Piąty jest Michał Paluta, któremu tym samym przypadła Premia LOTOS dla najwyżej sklasyfikowanego polskiego zawodnika.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL